На Житомирщині селяни погрожують протестами через вирубування лісу [репортаж, відео]

  Село Пряжів на Житомирщині перетворилося на своєрідну гарячу точку. Місцеві жителі відвойовують ліс, розташований неподалік села. За згодою з колишнім сільським головою, невідомі люди почали інтенсивно вирубувати дерева. Упродовж двох років люди шукають правди у місцевих чиновників.

  Майже 12 гектарів соснового лісу під Житомиром не дають спокою багатьом людям. Одні хочуть забудувати територію, інші - будь-що намагаються їм завадити. Мешканка Пряжева Галина Чижова майже 2 роки намагається захистити рідний ліс від вирубування. Каже - правди годі знайти.

  Галина Чижова: "Голова сильрады - бывший - сказал, что пишите, кому угодно, мне бояться нечего. Здесь все прокурор. Генерального плану в них немає, громадських слухань вони не проводили. Ніяких документів у них немає". 

  Пряжівці запевняють - в ордерах на землю чітко вказано, кому з місцевих чиновників належать ділянки у лісі. У земельному управлінні району кажуть – долю кількагектарної площі вирішила Сінгурівська сільрада, яка два роки тому розпаювала землю для майже ста людей.

  Валерій Чепюк, начальник земельного управління в Житомирському районі: "Ми бачили, що все відповідно законодавству було, висновки були відповідних служб, державного підприємства висновки - ліс АПК. Вони дали пояснення, що ділянкою має розпоряджатися сільрада".

  Плказати генеральний план забудови ділянок повинні у Сінгурівській сільраді, кажуть у земельному управлінні. Однак протягом кількох днів журналістам все ж не вдалося зв’язатися із чиновником. В обладміністрації запевняють - ситуацію із виділенням ділянок у Пряжівському лісі вивчає спеціальна комісія. 

  Олександр Никитюк, заступник голови облдержадмінстрації: "Створена комісія. Я ставлюся до всього об’єктивно. Вивчимо питання, побачимо, чиї це ділянки, як вони отримані і ми вам озвучимо". 

  Якщо дерева і надалі вирубуватимуть - пряжівці обіцяють вийти на протест і перекрити міжнародний автошлях, який прокладений уздовж лісу.

  Наталія Дехтієвська, Максим Возний, Житомирщина, 5 канал.

  Попередній матеріал
  До роковин аварії на ЧАЕС у Києві відкрили "Вулицю ентузіастів"
  Наступний матеріал
  На саміті Африканського союзу знову обговорюють шляхи врегулювання кризи в Лівії
  Теги:
  Loading...