До роковин аварії на ЧАЕС у Києві відкрили "Вулицю ентузіастів"

  До 25-ї річниці аварії на ЧАЕС у Києві відкрили "Вулицю ентузіастів". Так називається виставка фотографій та плакатів, пов`язаних із катастрофою.

  Організували її німці. Вони зібрали знімки Прип`яті до вибуху і після - світлини порожніх вулиць і покинутих помешкань. Експозицію уже показали у Берліні. У Києві вона триватиме ще тиждень, потім помандрує до Польщі та Бельгії. На відкриття виставки запросили письменника Юрія Андруховича. Спеціально до річниці аварії він зачитав свій новий твір про власні враження після подорожі до зони відчуження:

  Юрій Андрухович, письменник: "Я повернувся звідти, я довший час думав над цим, робив там знімки, робив нотатки, ну так як пишеться репортаж. Ну такий репортаж із мертвого міста".

  Вальтер Моссманн, співорганізатор виставки: "Цією виставкою ми хочемо ще раз привернути увагу людей до атомної проблеми.  Експозицію вже бачили в Берліні, тепер вона у Києві, потім поїде до Варшави, Брюсселя, Фрайбурга та Гарта. Ми сподіваємося закликати країни нарешті зробити висновки, аби в подальшому уникнути таких катастроф. Пригадуючи Чорнобиль та дивлячись на сьогоднішню ситуацію в Японії, ми бачимо, що висновки людство так і не зробило".

  Попередній матеріал
  Італія та Франція виступають за реформу Шенгенської зони
  Наступний матеріал
  На Житомирщині селяни погрожують протестами через вирубування лісу [репортаж, відео]
  Теги: