На президентських виборах у Сербії неочікувано перемагає кандидат-націоналіст

  Націоналіст Томислав Ніколич неочікувано перемагає на президентських виборах у Сербії. Про це свідчать попередні дані Центральної виборчої комісії. Його конкурент, фаворит другого туру Борис Тадич, уже визнав свою поразку.

  Ніколич є лідером опозиційної Сербської прогресивної партії. В минулому він був прибічником колишнього президента Слободана Мілошевича. Майже всі соціологічні опитування, проведені напередодні виборів, віддавали перемогу зі значним відривом його конкуренту, попередньому главі держави Борису Тадичу. Тадич виступав за якнайшвидший вступ країни до Євросоюзу. Ніколич критикував цей курс й агітував за посилення самостійності Сербії.

  Томислав Ніколич, лідер Сербської прогресивної партії: "Дякую всім виборцям, які взяли участь у волевиявленні. Ми не змінимо стратегічного курсу на вступ до Євросоюзу, але й не пожертвуємо для цього безпекою сербів у Косові. Головним нашим завданням стане вирішення внутрішніх проблем, які створила попередня влада".

  Борис Тадич, лідер Демократичної партії: "Трагічною помилкою стане повернення Сербії до політики дев`яностих років. Як колишній глава держави, застерігаю нового президента від цього. Вступ нашої країни до Євросоюзу - гарантія миру й добробуту в регіоні".

  Попередній матеріал
  На півночі Італії зберігається загроза нових землетрусів
  Наступний матеріал
  На Львівщині відкрили музей у вигляді криївки УПА
  Теги: