На Гаїті через холеру масові заворушення

  Епідемія холери та заворушення напередодні президентських виборів у Гаїті. Через масові протести миротворці скоротили програму очищення води та обсяги гуманітарної допомоги.

  Три дні поспіль гаїтяни бунтують, вимагаючи від оонівців - залишити острів. Люди вважають - холеру в країну занесла непальська місія ООН. Відходи з їхньої бази зливалися в річку Артибоніт без очищення.

  Миротворці не визнають себе винними і вважають конфлікт провокацією напередодні президентських виборів 28 листопада.

  Віченцо Пульєзе, представник місії ООН: "Немає конкретних доказів того, що холеру  завезли на Гаїті з Непалу. Це, до речі, одна з найменших країн у Південній Азії. Зрештою, південноазіатський штам могли завезти з будь-якої частини світу".

  З 2004 року саме миротворці є реальною контролюючою силою в країні. Сили ООН виконують фунції армії та поліції. Вони відповідають за безпеку та організовують боротьбу з наслідками землетрусу та епідемією. Зараз у Гаїті - 12 тисяч миротворців. У середу місія ООН вирішила скоротити обсяг очищення води та відкласти прибуття вантажу з милом та ліками - через заворушення в країні. Гаїтяни - продовжуть протестувати та чекають порятунку від нового президента.

  Мері Франц, мешканець тимчасового табору: "Наступний президент має прийти та витягти мене з цього намету. Я не можу так більше жити".

  Поки миротворці та гаїтяни з`ясовують стосунки, холера - поширюється в сусідніх країнах. Один випадок захворювання вже зафіксували в Домініканській республіці, ще один - у Флориді у США. Домінікана - посилила охорону кордонів та тимчасово заборонила наймати на роботу гаїтян. США ж упевнені - рівень гігієни та медицини в країні не дасть епідемії жодного шансу.

  Попередній матеріал
  На Гаїті від холери померло понад тисячу людей
  Наступний матеріал
  В Греції від потужної повені потерпає острів Корфу
  Теги: