Кавказский узел

На День космонавтики у Сочі спиляли кедр, посаджений Гагаріним 55 років тому – ЗМІ

  Місцеві мешканці розповідають, як перший космонавт планети висаджував дерева на вулиці, названій згодом на його честь, а у мерії все заперечують

  У російському Сочі спиляли кедр, посаджений першим космонавтом Юрієм Гагаріним разом із місцевими жителями 55 років тому. За іронією долі, місцева влада знищила дерево у День космонавтики, 12 квітня 2016 року, повідомляє видання "Кавказький вузол".

  Сам факт виявили лише 24 квітня. Тоді представники чотирьох громадських організацій Сочі провели інспекцію рослин, що знаходяться під охороною держави. У ній взяли участь член Географічного товариства Алла Юсупова, член Громадської екологічної ради при міському голові Олександр Зюзін, лідер Громадської екологічної ради Сочі Володимир Остапук, член Народного контролю Валерій Рогачов і колишній директор муніципального підприємства "Зеленбуд" Михайло Бєлоусов. Запрошений до участі в інспекції керівник Управління лісопаркового господарства міста Андрій Терехов не з'явився, пославшись на зайнятість.

  Місцева мешканка Лідія Косань розповіла, що, коли Гагарін садив ці кедри 15 травня 1961 року разом із жителями Сочі, їй було 12 років. Вулиця, на якій вона жила, називалася Горіхова алея. А після посадки тут кедрів першим космонавтом вулиця отримала ім'я Гагаріна.

  За словами місцевої мешканки Ірини Захарченко, коли будівельники почали пиляти кедр, вона особисто дзвонила в мерію і в поліцію, але на місце ніхто не приїхав. Документів вони не надали і запевнили, що кедр може впасти на сусідній будинок.

  "Цей кедр вистояв не одну бурю в Сочі. І по його корінню видно, що ніякого загрозливого нахилу він не мав. Стояв рівно. Просто комусь він просто завадив, можливо, поставити черговий ларьок, і тому став жертвою", – заявила член Географічного товариства Алла Юсупова. Також спиляли і магнолію, яка росла поруч з кедром.

  Тим часом в адміністрації міста виданню Znak.com заявили, що всупереч заявам місцевих мешканців, у 1961 році Гагарін висадив лише один кедр, який загинув через кілька місяців після урочистої посадки. Всі решта дерев начебто висаджені пізніше, і тому не є "гагарінськими". "Повідомляємо, що Юрій Гагарін, після того як здійснив перший політ у космос, приїхав в Сочі на відпочинок і реабілітацію. У травні 1961 року ним дійсно був посаджений кедр на вулиці, яка зараз називається Гагаріна. Але дерево не прижилося і відразу ж загинуло".

  Нагадаємо, на початку року у Краснодарі та Сочі зібрались велелюдні мітинги – російські пенсіонери бунтували проти скасування пільг.

  Попередній матеріал
  Чубаров оголосив про надзвичайний режим діяльності Меджлісу в умовах російської окупації
  Наступний матеріал
  Шустер прокоментував інформацію про заборону на роботу в Україні
  Теги:
  Loading...

  Росіяни тренуються в Криму захоплювати військові і цивільні об’єкти

  Ростовські прикордонники відкрили вогонь по авто росіянина, який проривався в Україну

  Дуда: Росія повернулася на шлях імперської політики

  Місія ОБСЄ піймала російські ЗМІ на черговій брехні

  У Росії знищили близько 20 тонн м'яса з України

  5 канал - трансляція наживо