telegraf.com.ua

Чубаров оголосив про надзвичайний режим діяльності Меджлісу в умовах російської окупації

Відсьогодні центральний офіс Меджлісу кримськотатарського народу буде розташований у Києві

Кримські татари відреагували на заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, яку сьогодні оголосив окупаційний російський суд. Так, Рефат Чубаров ухвалив рішення про введення надзвичайного режиму в умовах окупації. Про це голова Меджлісу повідомив сьогодні, 26 квітня, під час брифінгу. 

Відтепер координація діяльності кримськотатарського народу в цей період покладається на особливу раду Меджлісу кримськотатарського народу у складі його голови, лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва та членів Меджлісу, що постійно перебувають на території материкової України. Центральний офіс органу переноситься до столиці України. 

Чубаров також розповів, що документ щодо надзвичайного режиму було ухвалено ще 19 лютого цього року. Утім, вступити в дію він мав у випадку заборони діяльності Меджлісу. За його словами, члени Меджлісу кримськотатарського народу при абсолютному кворумі ухвалили рішення про надзвичайний режим діяльності усіх органів системи національного самоуправління кримськотатарського народу. 

Так, 19 лютого 2016 року Меджліс кримськотатарського народу вирішив:

  • уповноважити чільника Меджлісу ввести надзвичайний режим діяльності;
  • повноваження всіх місцевих і регіональних меджлісів залишаються в силі до спеціального рішення Меджлісу кримськотатарського народу про їхнє припинення і нових виборів;
  • будь-які дії, вчинені з метою проведення позачергових виборів в органах національного самоуправління кримськотатарського народу в умовах тимчасової окупації в обхід офіційних органів, є нелегітимними.

Крім того, Рефат Чубаров наголосив, що сьогоднішнє рішення "суду" є злочинним. Він зауважив, що міжнародна спільнота має на нього відреагувати.

Нагадаємо, що окупаційний "суд" заборонив діяльність Меджлісу в Криму. Додамо, що до цього, 13 квітня, російські окупанти уже забороняли діяльність Меджлісу кримськотатарського народу на півострові. Відповідне рішення винесла так звана "прокурор Криму" Наталя Поклонська. Декілька днів потому, 18 квітня, російські окупанти включили Меджліс до "списку екстремістських організацій". Відповідне рішення було опубліковане на сайті міністерства юстиції РФ.

Як повідомляв 5.ua, голова Меджлісу кримськотатарського народу очікує скоординованої відповіді міжнародних організацій на дії Росії. Про це Рефат Чубаров заявив в інтерв'ю "5 каналу". 

Ви можете ознайомитися із повною версією розмови із головою Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим. 

Попередній матеріал
Частка проблемних кредитів у банківській системі досягає 40% – НБУ
Наступний матеріал
На День космонавтики у Сочі спиляли кедр, посаджений Гагаріним 55 років тому – ЗМІ
Теги:
Loading...

Заборона Меджлісу має стати ще однією причиною для продовження та поглиблення санкцій проти РФ – Чубаров

Чубаров розповів, чому європейці вірять російській пропаганді - інтерв'ю

Україна повинна запобігти сепаратним переговорам деяких лідерів країн ЄС із Путіним – Чубаров

Найближчими днями ООН відреагує на заборону Меджлісу – Чубаров