На аварійній АЕС "Фукусіма-1" може пролунати новий вибух

  На аварійній АЕС "Фукусіма-1" може пролунати новий вибух. У першому реакторі знову почав накопичуватися водень. Про це повіломляє компанія-оператор Токіо електрік Пауер. Щоб запобігти загрозі, до енергоблока закачуватимуть азот. Операція триватиме кілька днів. Однак, фахівці не виключають, що у процесі може статися черговий викид радіації в атмосферу. Раніше ліквідаторам удалося зупинили витік радіоактивної води до Тихого океану.

  Перша оптимістична новина з Фукусіми Один. Фахівцям удалося зупинити витік радіоактивної води до Тихого океану. Після кількох невдалих спроб забетонувати пробоїну і щілини у технічному колодязі, туди залили півтори тонни так званого "рідкого скла". Результат - успішний.

  Юкіо Едано, Генеральний секретар кабінету міністрів Японії: "Нас уже повідомили про те, що витік радіоактивної води з другого реактора в океан зупинили. Але фахівці все ще перевіряють чи немає інших тріщин, з яких може просочуватися забруднена вода".

  Оптимістичні повідомлення про зупинку витоку радіоактивної води не заспокоїли світ. Індія стала першою країною, яка повністю заборонила ввозити продовольчі товари з Японії. Мораторій запровадили на три місяці. Раніше від імпорту харчів із Японії відмовилися Росія, Китай, Південна Корея та США. Щоправда, ці країни заборонили поставки молока, риби та овочів лише з чотирьох провінцій, які розташовані поблизу АЕС "Фукусіма-1". Побоюються їсти городину та морепродукти і самі японці 

  Юкіо Едано, Генеральний секретар кабінету міністрів Японії: "Ми посилимо перевірку всіх продуктів. На прилавках будуть лише безпечні товари".

  Радіаційне забруднення - наслідок аварійної ситуації на АЕС "Фукусіма-1" 11-го березня. Тоді, після потужного землетрусу і цунамі відмовили системи охолодження чотирьох із шести реакторів. Потрійна біда - забрала життя дванадцяти тисяч осіб. Ще п`ятнадцять тисяч вважаються зниклими безвісти. Понад сто шістдесят тисяч живуть у тимчасових таборах. Морально підтримати постраждалих до одного з наметів у Токіо приїхали діти Імператора Акіхіто - принц Нарухіто та принцеса Масако.

  Сеіко Такаматсу, мешканка Мінамісоума: "Те, що я мала змогу поспілкуватися із самою принцесою Масако, справило на мене неабияке враження. Я вже й не переймаюся тим, що довелося полишити свій будинок".

  Такаші Такаматсу, мешканець Мінамісоума: "Принцеса Масако сказала моїй бабці, що вона вражена тим, як за нею доглядає онук, себто я. Коли я почув це – дуже запишався".

  Стихійне лихо завдало найбільших збитків за всю світову історію. Втрати перевищують триста мільярдів доларів. 

  Ганна Ільїних, "5 канал". 

  Попередній матеріал
  Кількість жертв в наслідок вибуху боєприпасів у Росії зросла до 4 чоловік
  Наступний матеріал
  Військову операцію в Лівії може розпочати ЄС
  Теги: