Борис Джонсон, МЗС Британії
Борис Джонсон, МЗС Британії
Фото 15minut.org

МЗС Британії закликає протидіяти Росії виважено і рішуче

Борис Джонсон закликав Захід згадати про приєднання Криму до Росії

Міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон написав статтю, присвячену чотириріччю захоплення Криму Росією. Вона називається "Чотири роки незаконної анексії Криму" і опублікована на сайті британського зовнішньополітичного відомства.

"Рівно чотири роки тому в Кремлі зустрілися найвпливовіші люди в Росії і прийняли рішення про те, щоб забрати в України Крим, а пізніше Москва почала думати, як надати цьому якусь видимість легітимності", – пише політик.

"Таким чином Росія зайняла 26 тисяч квадратних кілометрів без жодного на це права, порушуючи першу засаду міжнародного права про те, що держави не мають права присвоювати територію чужих країн і змінювати насильно існуючі кордони", – пише Джонсон.

Він зазначає, що російська анексія Криму стала першим від 1945 року насильницьким загарбанням території європейської держави і зміни європейських кордонів. Але Путін не заспокоївся, і "після анексії Криму пішов далі, розпалюючи і енергійно розсіюючи вогонь конфлікту на сході України. Росія досі має там свої війська і танки. Внаслідок цієї присутності загинуло понад 10 тисяч людей, а 2-3 мільйони були змушені покинути свій дім".

Борис Джонсон закликає "протидіяти Росії виважено і рішуче. Це означає дотримання введених проти Москви санкцій доти, доки Крим залишатиметься під контролем Кремля, а також не скасовування обмежень допоки Росія не почне виконувати положення Мінських домовленостей". 

Дивіться також фотогалерею за темою:

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
В Україні презентували промисловий пакет реформ
Наступний матеріал
Кучма виступив з різкою заявою: "Світ посунув Україну на задвірки"

МЗС про чотири роки окупації Криму: Ми не будемо грати за російським сценарієм

МЗС України готує меморандум до Міжнародного суду ООН щодо Криму і Донбасу

Три роки від підписання "Мінська-2": Росія не виконала жодного пункту угод

Катастрофа російського літака під Москвою: українці не постраждали – МЗС

Зустріч Волкера та Суркова не мала жодного результату – МЗС

5 канал - трансляція наживо