путін у Монголії
путін у Монголії 5.ua

Монголія пояснила, чому не арештувала путіна: чим закінчилися акції протестів проти візиту диктатора

Читайте по-русски
Зауважується, що країна завжди дотримувалася нейтралітету у дипломатії

Залежать від російських енергоносіїв, тому ігнорують рішення Міжнародного кримінального суду. Монголія не арештує путіна. Чому так – монгольська влада пояснила виданню "Політіко". Мовляв, її добробут залежить від росії. Та й політику нейтралітету у дипломатії ніхто не скасовував. Однак не всі мешканці Монголії погоджуються з думкою влади. В Улан-Баторі відбулося відразу кілька протестів із українськими прапорами проти візиту путіна. Чим закінчилися акції – у сюжеті нашої Нонни Стефанової.

Український прапор і плакат "Воєнний злочинець путін, геть звідси". Протест – невеликий, людей – небагато. Але всі налаштовані рішуче. Кажуть, візит кремлівського диктатора – це ганьба для їхньої країни. І вимагають від влади пояснень. Колишній мер Улан-Батора не бере відкритої участі у протестах, але солідарний із учасниками.

"Я категорично проти візиту путіна. Мене дуже засмучує, що Монголію відвідує людина, яка розпочала варварську операцію, нечувану за останні роки, і це я вже мовчу про історію росії. Мені цікаво почути, що скаже монгольський президент. путін приїхав сюди на його запрошення. Яка причина запрошення путіна? До мене доходили чутки, що наш президент запросив його, аби переконати припинити війну. Сподіваюся, що це правда, і чекаю на спільну заяву", – заявив колишній очільник Улан-Батора Бат-Уул Ердене.

Відео із Монголії шириться соціальними мережами. Люди із плакатами та синьо-жовтими прапорами. Їх активісти хотіли розгорнути на центральній площі, поряд із місцем, де монгольський президент мав урочисто вітати кремлівського злочинця. Завадила активістам поліція. Протестів в Улан Баторі було кілька. Деякі акції зупинили, коли дізналися про затримання осіб із українськими стягами.

Протестувальниця Уянга Цоггерел:

"Монголія – це не та країна, якою керує лише жменька людей. Ми існуємо тому, що цінуємо незалежність суверенітету, поважаємо свободу і владу майже трьох із половиною мільйонів людей. Ось чому я як громадянка протестую проти путіна, який бездумно принижує і ганьбить Монголію перед усім світом".

Однак президент Монголії не гребує тиснути руку воєнному злочинцю. Роблять це і спікер парламенту, і голова уряду. путіна зустрічають із почестями. Насичена і програма візиту – злочинець, винний у загибелі сотень українських дітей, відвідує монгольську школу, кладе вінок до пам'ятника радянському маршалу Жукову і навіть виголошує тост за спільну з Монголією перемогу.

"Давайте висловимо впевненість, що наш одвічний сусід, росія, продемонструє лідерство у діях заради миру, безпеки, сталого розвитку і добробуту людства, а також зробить цінний внесок у зміцнення довіри, взаємоповаги і співпраці між країнами світу", – зазначив президент Монголії Ухнаагійн Хурелсух.

Про арешт путіна – немає і мови. Хоча Монголія мала би це зробити за ордером Міжнародного кримінального суду як держава, що ратифікувала Римський статут, але ніхто не може змусити владу Монголії це зробити.

"володимир путін відвідує Монголію, незважаючи на ордер, що видав на його арешт Міжнародний кримінальний суд за звинуваченнями в тому, що він особисто причетний до викрадення дітей із України. Його візит до Монголії – болюче нагадування про один із недоліків цього суду: він покладається на співпрацю із державами для виконання ордерів на арешт. Cам суд не має жодного способу забезпечити виконання цього рішення. Він може повідомити про дії Монголії і про відсутність співпраці свій керівний орган, який називається Асамблея держав-учасниць, або ж Організацію Об'єднаних Націй", – пояснив журналіст Associated Press Майк Кордер.

Влада Монголії розповіла, чому не заарештувала путіна, виданню "Політіко". На запит відповіли чесно – держава залежить від російських енергопостачань. 95% імпортованої нафти і 20% електроенергії йдуть до Монголії з росії.

"Це постачання вирішальне для нашого існування та існування нашого народу",– відповів речник монгольського уряду. І додав, що його країна завжди дотримувалася нейтралітету у дипломатії. 

Нонна Стефанова, "5 канал"

Як раніше повідомляв 5.ua, під час поїздки путіна до Монголії протестувальники розгорнули український стяг. Зазначається, що це перша поїздка путіна до Монголії за п'ять років.

Дивіться відео:

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
ДСНС: у Полтаві триває розбір завалів і пошук 13 осіб
Наступний матеріал
ЗСУ знищили ще 30 артилерійських систем росіян: у Генштабі опублікували втрати ворога
Loading...
Під час поїздки путіна до Монголії протестувальники розгорнули український стяг

Під час поїздки путіна до Монголії протестувальники розгорнули український стяг

рф запустила десятки "Шахедів" та сім ракет по Україні, один дрон полетів до білорусі – як уночі відпрацювала ППО

рф запустила десятки "Шахедів" та сім ракет по Україні, один дрон полетів до білорусі – як уночі відпрацювала ППО

На фронті минулої доби відбулося 207 боєзіткнень: найбільше атак на Покровському та Курахівському напрямках

На фронті минулої доби відбулося 207 боєзіткнень: найбільше атак на Покровському та Курахівському напрямках

У МЗС оцінили наслідки розриву дипломатичних відносин із Малі і Нігером

У МЗС оцінили наслідки розриву дипломатичних відносин із Малі і Нігером

Нігер розірвала дипломатичні відносини з Україною – ЗМІ

Нігер розірвала дипломатичні відносини з Україною – ЗМІ

Дипломатичний промах чи вистава російських маріонеток: подробиці атаки на бойовиків ПВК "вагнер" у Малі

Дипломатичний промах чи вистава російських маріонеток: подробиці атаки на бойовиків ПВК "вагнер" у Малі