Парламентські вибори у Молдові
Парламентські вибори у Молдові 5 канал

Молдова обирає парламент: як триває волевиявлення і хто може перемогти

На дільницях виборці отримують ще 2 додаткових бюлетені – паралельно в Молдові проводять консультативний референдум щодо роботи парламентаріїв

Молдова обирає парламент. Вже о 21-й годині неділі будуть закриті виборчі дільниці. Проголосувати можуть і мешканці окупованого Придністров'я. Задля цього їм необхідно приїхати на підконтрольну офіційному уряду територію. Як триває волевиявлення і хто має шанси пройти гонитву – з Молдови кореспондент "5 каналу".

7-ма година ранку. Виборчі дільниці розпочинають роботу вчасно. Понад 3 млн громадян Молдови мають право голосу на парламентських виборах. Перед волевиявленням у країні змінили систему голосування. 50 депутатів обирають за партійними списками, 51 – за округами.

"Я проголосувала проти злодіїв проти грабування країни. Нам потрібні зміни, ми цього дуже хочемо", – каже жителька Кишинева.

Голосують на парламентських виборах і мешканці окупованого Придністров'я. Для цього вони приїжджають на території, які контролює уряд Молдови.

"Було сформовано два окремих округи для громадян Республіки Молдова, які проживають в Придністров'ї. Згідно регістру, у нас близько 200 тис. таких громадян. Відповідно, для них було створено 47 ділянки. Це окремі ділянки тільки для цієї категорії", – пояснює голова електоральної комісії Молдови Аліна Руссу.

На дільницях виборці отримують ще два додаткових бюлетені. Паралельно з парламентськими виборами в Молдові проводять консультативний референдум. Зокрема, в країні планують скоротити кількість депутатів майже удвічі.

"101 у нас зараз депутат і поставили питання виборцям, чи хочуть вони змінить число депутатів. Другий бюлетень в референдумі говорить про те, що якщо депутат не виконує свої функції, то його можна відкликати", – пояснює керівник виборчої дільниці Аурелія Каралаш.

Громадські спостерігачі за виборчим процесом відкликання народних обранців називають неконституційним, а винесення такого запитання на референдум – політичним популізмом. Розповідають і про інші порушення.

"Партія влади використовувала адмінресурс. Вони в терміновому порядку змінили держбюджет – перед самими виборами підвищували зарплати та пенсії", – обурюється керівник спостережної місії асоціації Promo-LEX Павло Постіка.

Найбільші шанси на перемогу на парламентських виборах мають три політичні сили. Проросійська Партія соціалістів. Її лідер – президент Молдови Ігор Додон. 2 роки тому він назвав Крим російським. Імовірно, залишиться при владі Демократична партія, яку очолює олігарх Влад Плахотнюк. Саме її члени нині обіймають керівні посади в країні. Має шанси потрапити до парламенту і проєвропейський блок АКУМ, який виник під час антиурядових протестів. Ця політсила підтримує територіальну цілісність України. Попередні результати голосування стануть відомі вже у понеділок, 25 лютого.

Сергій Барбу, Валентин Стрельцов, Молдова, "5 канал"

Попередній матеріал
Із прапорами України і портретом Сенцова: у Росії вшанували пам'ять Бориса Нємцова
Наступний матеріал
Зустріч Президента України з представниками Кабміну з питань індексації пенсій – відео
Loading...