Парламентські вибори у Молдові
Парламентські вибори у Молдові 5 канал

Вибори у Молдові: головна інтрига, топ-3 можливі переможці і що відбувається на дільницях – включення

У голосуванні візьмуть участь близько 3 млн виборців

У Молдові в неділю, 24 лютого, обирають новий парламент. Виборчі дільниці по всій країні відкрилися о 7:00 ранку. Про це повідомляє кореспондент "5 каналу" Сергій Барбу з Кишиніва.

У голосуванні візьмуть участь близько трьох мільйонів виборців. Віддати свій голос зможуть як представники діаспори, так і мешканці окупованого Придністров'я. Для цього їм потрібно приїхати на контрольовану урядом територію.

"Було сформовано два окремих округи для громадян Молдови, які проживають у Придністров'ї. Відповідно до державного реєстру виборців, у нас близько 220 тис. громадян, які проживають на території Трансністрії. Відповідно, для них було створено 47 виборчих дільниць. Це окремі виборчі дільниці для цієї категорії громадян. Вони сформовані на правому березі Дністра", – розповіла голова електоральної комісії Молдови Аліна Руссу.

Парламентські вибори у Молдові
Парламентські вибори у Молдові5 канал

За останніми даними на 12:00, явка на дільницях становить близько 23%. Тобто, нині проголосувала майже чверть населення країни. 

Від самого ранку на виборчих дільницях, за спостереженнями наших журналістів, переважали люди старшого віку, а от молодь поки не охоче голосує за своє майбутнє.

Парламентські вибори у Молдові
Парламентські вибори у Молдові5 канал

"Це важливо, вирішується доля країни. Я вважаю, що всім треба виходити на вибори", – каже мешканець Кишиніва.

"Я проголосувала проти злодіїв, проти грабування країни. Треба щось змінювати, і ми цього дуже прагнемо", – зазначила ще одна учасниця волевиявлення.

Парламентські вибори у Молдові
Парламентські вибори у Молдові5 канал

Головних претендентів на перемогу у виборах нині троє:

  1. Проросійська "Партія соціалістів Молдови" (керує президент країни Ігор Додон);
  2. "Партія демократів Молдови" із проєвропейським курсом (відома за корупційними скандалами, пов'язують зі зникненням $1 млрд бюджетних коштів);
  3. Позапарламентський опозиційний блок "Зараз".

Парламентські вибори у Молдові
Парламентські вибори у Молдові5 канал

Додамо, що напередодні голосування в Молдові змінили виборчу систему – вона стала змішаною, як в Україні. Таким чином, зі 101 парламентаря половину обирають за партійними списками, іншу частину – в мажоритарних округах.

Молдавські активісти цим рішенням були незадоволені. Вважають його ще більшим укоріненням корупції.

Близько 21:00 дільниці закриються. Тоді очікують на попередні результати, а от офіційні результати виборів оголосять вже на початку наступного тижня. Головна інтрига нині – хто сформує уряд, адже за результатами соцопитувань, єдиного лідера на волевиявленнях не буде, тож партіям доведеться домовлятися між собою.

Парламент Молдови
Парламент Молдови5 канал

Попередній матеріал
Брифінг речника Міноборони України – відео
Наступний матеріал
Турнір пам'яті: у Миколаєві влаштували запливи на честь загиблих бійців АТО