Акція напередодні роковин смерті Нємцова
Акція напередодні роковин смерті Нємцова 5 канал

Із прапорами України і портретом Сенцова: у Росії вшанували пам'ять Бориса Нємцова

Скандували, зокрема і "Без Путіна!", "Росія буде вільною!", "Герої не вмирають!" "Свободу політв'язням!"

Напередодні роковин вбивства Бориса Нємцова у Росії відбулися акції зі вшанування пам'яті опозиційного політика.Зокрема у Москві на акцію вийшли тисячі людей, передає "5 канал".

Присутні принесли, серед інших, – і синьо-жовті прапори України, а також розгорнули плакат із портретом Сенцова. Також були і плакати з вимогою звільнити Романа Сущенка. Вимагали звільнити політичних в'язнів.

Скандували, зокрема і "Без Путіна!", "Росія буде вільною!", "Герої не вмирають!" "Свободу політв'язням!". Водночас, як повідомляють російські ЗМІ, затримали одну людину. Активіст приніс плакат із нецензурними словами про президента Російської Федерації Владіміра Путіна.

"Наша мета акції продемонструвати владі, що в Москві, і в Росії в цілому, дуже багато людей, не згодних з тією політикою, яку проводить Владімір Путін. Це політична демонстрація проти політики Путіна і за вільну демократичну Росію", – зазначив лідер опозиції Ілля Яшин.

"За це вбивство несе політичну відповідальність Владімір Путін, тому що Нємцов був його опонентом", – наголосив Григорій Явлінський.

Нагадаємо, Бориса Нємцова, одного з найвідоміших опозиційних політиків Росії, – застрелили в Москві 27 лютого 2015 року. Напад стався на Великому Москворецькому мосту – за кілька десятків метрів від кремлівської стіни. Тоді злочинці вистрілили йому в спину, у тіло влучили чотири кулі. Політик помер на місці. Вбивство відбулося за день до того, як він мав оприлюдни свою доповідь "Путін і війна", з доказами участі російської армії у війні на Донбасі.

Попередній матеріал
Знахідка у віконній рамі: як на Волині небайдужі майже сотню кажанів врятували – відео
Наступний матеріал
Молдова обирає парламент: як триває волевиявлення і хто може перемогти