Младича можуть екстрадувати до Гааги протягом доби

  Сербський суд отримав апеляцію адвокатів Ратко Младича щодо екстрадиції у Гаагу. Документ відправили поштою напередодні, навмисно затягуючи процес. Адвокат мотивував тим, що його підзахисний у дуже тяжкому стані і не зможе перенести екстрадиції до Нідерландів. Младича звинувачують у військових злочинах та геноциді.

  Ратко Младича можуть екстрадувати до Гааги протягом 24-х годин. Про це заявили офіційні представники сербського суду. Вони вже отримали апеляцію від адвокатів колишнього лідера боснійських сербів. На розгляд скарги загалом відведено до трьох діб. Однак, є припущення, що суд не затягуватиме з ухваленням рішення. Ратко Младича передадуть до Гаазського трибуналу після завершення всіх необхідних процедур, заявив міністр закордонних справ Сербії Вук Єремич.  

  Вук Єремич, міністр закордонних справ Сербії: "На сьогодні питання передачі Младича до Гаазького суду залишається в правовому полі. Тому всі процедури та питання, які мають вирішити щодо колишнього лідера боснійських сербів, нині на стадії вирішення".

  Щоправда, справа може радикально змінитися, наголошує адвокат Младича. Мілош Салич заявляє, що його підзахисний дуже погано почувається і його не можна екстрадувати до Гааги.

  Мілош Салич, адвокат Ратко Младича: "Нам ще не дали відповіді, чи оглядатиме його гурт незалежних лікарів. Але сьогодні я отримав висновок від слідчого органу, який може суттєво змінити перебіг справи. Я не можу розголошувати зміст, проте, можу сказати, що йдеться про дуже серйозні хвороби у Младича протягом останніх двох років".

  Дуже слабкий і хворий - як заявляє адвокат - Младич, таки спромігся сьогодні вранці відвідати могилу дочки, яка вчинила самогубство 1994 року. А вчора він бачився з родичами.

  Жителі Белграда: "Це по-людськи. Вони не мали йому відмовляти".

  Жителі Белграда: "Це нормальне явище. Чому вони б мали забороняти йому відвідати могилу дочки? А за те, що він накоїв, він відповість".

  Коли саме екстрадують Ратко Младича - влада Сербії навмисно не повідомлятиме з питань безпеки. Колишнього лідера боснійських сербів арештували 26 травня. Він командував армією Республіки Сербської у Боснії та Герцеговині під час конфлікту 1992-1995 років. Міжнародний трибунал звинувачує Младича у військових злочинах та геноциді.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Ратко Младич зустрівся з родиною і відвідав могилу доньки
  Наступний матеріал
  Сербський суд відхилив апеляцію адвокатів Младича
  Теги: