Ратко Младич зустрівся з родиною і відвідав могилу доньки

  Сербський суд отримав апеляцію адвокатів Ратко Младича щодо екстрадиції у Гаагу. Сторона захисту відправила документ поштою напередодні. Скаргу розглядатиме комісія з трьох осіб. На винесення рішення мають три дні. Однак, офіційні представники не виключають, що екстрадувати колишнього лідера боснійських сербів можуть і раніше.

  Днями адвокат Ратко Младича заявляв, що він неадекватний і висловлював сумнів, що підзахисний доживе до суду через поганий стан здоров`я. Проте, вже сьогодні колишній лідер боснійських сербів спромігся відвідати могилу своєї дочки Анни, яка вчинила самогубство у 1994 році. На броньованій машині його привезли на цвинтар, потому повернули до тюремної камери.

  Мілош Салич, адвокат Ратко Младича: "Дозвіл на відвідування могили дочки розглядали спільно і суд, і місцева влада. Найбільше питання - як організувати усе так, щоби зменшити ризик утечі, і щоби люди, які можуть перебувати у той момент на цвинтарі, нормально відреагували на Младича".

  Напередодні ввечері Младича дозволили відвідати родичам та друзям родини. Він побачився з онуками. Їх привели батьки та бабуся - дружина колишнього лідера боснійських сербів, Босілька Младич.

  Мілош Салич, адвокат Ратко Младича: "Він уперше побачив своїх онуків. Анастасії - 10 років. Стефану - п`ять. Він дуже щасливий. Я намагався підготувти його до зустрічі, проте він усе одно розплакався, коли побачив рідню".

  Олександр Михайлович, друг родини Младича: "У Сребрениці відбувалося щось страшне, це беззаперечний факт, але я не можу пов`язати, знаючи Ратко Младича, що саме він винуватий у всьому. Насправді, він ненавидить війну і ніколи не хоче про неї говорити. Він називає війну найгіршим явищем, з яким стикається людство".

  Після відвідин рідних та близьких адвокати поштою надіслали до суду апеляцію щодо екстрадиції Младича до Гааги, в якій він має предстати перед міжнародним трибуналом з колишньої Югославії. Його звинувачують у військових злочинах під час боснійської війни у 90-х роках та геноциді. Відповідне рішення сербський суд ухвалив минулої п`ятниці. На розгляд апеляції відведено три дні.

  Ганна Ільїних, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  ЗМІ: на "Фукусімі-1" пролунав новий вибух
  Наступний матеріал
  Младича можуть екстрадувати до Гааги протягом доби
  Теги:
  Loading...