Младич постане перед Гаазьким трибуналом 3 червня

  3-го червня постане перед Міжнародним трибуналом з колишньої Югославії Ратко Младич. На першому засіданні йому дадуть можливість оголосити, визнає він себе винуватим за 11-ма пунктами чи ні. До Нідерландів Младича екстрадували напередодні із Сербії. Його звинувачують у військових злочинах, геноциді та злочинах проти людства під час конфлікту в Боснії на початку 90-х років. Якщо провину підсудного доведуть - йому загрожує довічне ув`язнення.

  На гелікоптері з летовища Роттердама до Гааги доправили колишнього командира сил боснійських сербів, Ратко Младича. В центрі утримання підсудних його ознайомили з правилами поведінки в установі та вручили копію обвинувачувального акту. Перші кілька днів Младич перебуватиме в ізольованій одиночній камері, потім його переведуть до тюрми, де утримують решту арештантів.

  Нерма Єлачич, речниця Міжнародного трибуналу з колишньої Югославії: "Ратко Младич переховувався від трибуналу майже шістнадцять років і ось тепер він потрапив за грати. Це визначна подія в історії суду. Тепер його справа буде розглянута повною мірою".

  Близько двох сотень прибічників Ратко Младича зібралися біля центру, де утримують генерала. Вони заперечують провину колишнього командира загонів боснійських сербів. Акцію підтримали сербські та нідерландські націоналістичні організації.

  Протестувальник: "Мені дуже боляче бачити Ратко Младича за гратами. Він воював за свій народ і свої ідеали. У всіх людей є певні переконання та право захищати їх".

  Протестувальник: "Якщо Младича і треба судити, то тільки в Белграді. Гаазький трибунал не має достатньо підстав, щоби розглядати цю справу".

  Очікується, що Младич вперше постане перед трибуналом у четвер або п`ятницю. Йому, зокрема, інкримінують відповідальність за вбивство семи з половиною тисяч боснійських мусульман у 1995-му році в Сребрениці. Напередодні белградський суд відхилив апеляцію адвокатів генерала на екстрадицію. Арешт і транспортування Младича до Гааги були попередніми вимогами до Сербії для вступу в Європейський cоюз.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У НАТО заявили про подовження операції у Лівії на 3 місяці
  Наступний матеріал
  Іспанія може оскаржити заяви німецьких посадовців у судах
  Теги: