cont.ws

Міжнародний скандал: Трамп назвав Гаїті та країни Африки "смердючими дірами"

Під час наради у Білому домі Президент США зазначив, що набагато краще було б приймати мігрантів із Норвегії

Образливе висловлювання Президента Дональда Трампа про країни третього світу спричинило величезну хвилю обурення. Бідні країни, з яких до США приїздять іммігранти, американський лідер назвав "смердючими дірами". Як відреагували африканські країни на грубу ремарку Трампа – далі в сюжеті.

Під час наради з питань імміграції в Білому домі Дональд Трамп застосував щодо Гаїті та країн Африки недипломатичне формулювання. Президент США назвав їх "смердючими дірами". Про скандальну заяву повідомили американські ЗМІ. Трамп зазначив, що набагато краще було б приймати мігрантів з Норвегії. На висловлювання відразу відреагували в Південно-Африканській Республіці.

"Наша країна – не смердюча діра. Не є такими й Гаїті та інші бідні країни. З боку Дональда Трампа дуже негарно робити такі заяви щодо держав, які не підтримують політики США щодо них. Очевидно, що ми не можемо заборонити жодному президентові говорити те, що він думає. Але не варто забувати про те, що в розвинутих країн також є проблеми. І вони чималі", – заявив генеральний секретар Африканського національного конгресу Джессі Дуарте.

Обурила заява Дональда Трампа і мешканців Нігерії та Кенії. Вони переконані – від американського президента такого можна було очікувати.

"Висловлювання Дональда Трампа – дуже образливе. Всі африканські країни мають зробити з цього висновки. Африканці мають залишатися у своїх країнах і працювати на їхнє благо. Я переконаний – тоді ситуація поліпшиться", – впевнений мешканець Лагоса Майова Окуваде.

Житель Найробі Вільям Алум думає схоже: "Дональд Трамп образив усі африканські країни. Ми розвиваємося у своєму темпі. Не можна порівнювати нас із країнами, які вже 200 років як незалежні. Трамп має забрати свої слова назад".

В ООН зазначили: заява американського президента расистська, шокуюча й ганебна. А от у Білому домі не стали заперечувати, що Трамп використав саме таке грубе формулювання. Та зауважили – він завжди бореться за найкращі рішення для США.

Ірина Родіна, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею:

ФОТО: У Берліні протестують проти рішення Трампа визнати Єрусалима столицею Ізраїлю

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У Нацбанку розповіли, коли та завдяки чому стабілізується нацвалюта
Наступний матеріал
У Чернівцях попрощалися з розвідником батальйону "Донбас-Україна"
Loading...