Дональд Трамп
Дональд Трамп Facebook / The White House

"Рішення давно назріло": Трамп визнав Єрусалим столицею Ізраїлю

За словами американського президента, це рішення стане початком нового етапу мирного врегулювання між ізраїльтянами та палестинцями

Це рішення назріло давно – із такими словами президент США Дональд Трамп оголосив про перенесення американського посольства з Тель-Авіва до Єрусалима. Як наголошує "5 канал", на це не наважувався жоден лідер країни до нього.

За словами Трампа, це рішення стане початком нового етапу мирного врегулювання конфлікту між ізраїльтянами та палестинцями: "Сполучені Штати залишаються глибоко відданими підтримці, спрямованій на мирне врегулювання, що буде прийнятним для ізраїльтян і палестинців. Рішення перенести американське посольство до Єрусалима стане початком нового етапу".

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу привітав рішення Білого Дому, назвавши його історичним: "Будь-який мирний договір із палестинцями має містити пункт про те, що Єрусалим – це столиця Ізраїлю. Я закликаю всі країни світу слідувати цьому американському прикладу і перенести свої посольства до Єрусалима".

А от лідер Палестинської автономії Махмуд Аббас заявив, що палестинці засуджують і не погоджуються з рішенням Трампа. Адже статус Єрусалима – одне з найгостріших питань у відносинах між Ізраїлем та арабськими сусідами. Він наголосив: "Рішення Дональда Трампа означає, що Сполучені Штати зрікаються ролі посередника у мирному врегулюванні конфлікту на Близькому Сході".

Дивіться також фотогалерею:

ФОТО: В Ізраїлі з'явилася лікар ляльок та м'яких іграшок

Попередній матеріал
Тіллерсон: Пріоритет США – миротворці ООН на Донбасі
Наступний матеріал
У США заговорили про можливість скорочення допомоги Україні – яка причина
Loading...