5.ua

Меркель запрошує до співпраці головних конкурентів – соціал-демократів

  Першу зустріч із чільниками Соціал-демократичної партії, яка здобула другий результат на виборах, провела канцлер Німеччини і лідерка переможців волевиявлення – Християнських демократів – Ангела Меркель. Під час неї політики обговорили можливість формування коаліції в парламенті й створення спільного уряду. Союзник Меркель із попередньої каденції – Вільні демократи – набрали чотири цілих і дев’ять десятих відсотка – на одну десяту не дотягнувши до прохідного бар’єра. Тож тепер канцлер шукає нових спільників.

  Ангела Меркель, канцлер Німеччини: «Ми отримали мандат на формування уряду від громадян, як переможці виборів. І наша політична сила використає всі можливості, щоби створити ефективний і стабільний кабінет міністрів. Я вже зустрілася з лідерами Соціал-демократичної партії й обговорила з ними створення широкої коаліції. Вони вислухали нашу пропозицію й сказали, що обдумають найближчими днями».

  Соціал-демократи вже входили до коаліції з політсилою Меркель під час її першого обрання канцлером з дві тисячі п’ятого до дев’ятого року. Але погоджуватися повторити цей варіант головні конкуренти Християнських демократів на минулих виборах – не поспішають. Кажуть – усе залежатиме від умов пропозиції щодо формування уряду.

  Пеер Штайнбрюк, один з лідерів Соціал-демократичної партії: «Попри все, соціал-демократи продовжуватимуть втілювати в життя головні пункти своєї програми. Ми відкриті для переговорів. Якщо вони будуть успішними – ввійдемо й до уряду».

  Християнсько-демократичний союз завершив вибори з сорока двома відсотками голосів й зупинився за крок від абсолютної більшості в Бундестазі. Це найкращий показник політсили з тисяча дев’ятсот дев’яностого року. Тож, Ангела Меркель стала єдиним із чільників найбільших держав Євросоюзу, який не тільки залишився на посаді після економічної кризи, а й покращив свій результат на виборах. Тепер лідерка Християнських демократів упевнено йде до третього канцлерства поспіль. У післявоєнній Німеччині таке вдавалося лише Конраду Аденауеру та Гельмуту Колю.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Завтра «Гетьман Сагайдачний» вирушить на боротьбу з піратами
  Наступний матеріал
  Цьогоріч уряд встановив рекорд із закриття сільських шкіл [відео]
  Теги: