5.ua

Завтра «Гетьман Сагайдачний» вирушить на боротьбу з піратами

  У Севастополь, де пришвартований український фрегат «Гетьман Сагайдачний», приїхали родичі військових моряків.

  Родичі: «Йде в похід – хай іде. Місія благородна. Хтось должен защищать гражданские теплоходи, так что я горжусь. Це не просто так, надо кому-то захищать».

  Родичі: «Запевняємо себе і хочемо бути впевнені, що все буде добре з нашими дітьми. Дуже хвилюємось, і водночас горді, що наші сини йдуть з такою благородною місією».

  На борту фрегата – 250 людей. Це і суднова команда, і похідний штаб, і медики, і вертолітний загін та спецпризначенці. Усі пройшли підготовку з боротьби з піратами, і у кожного – своя місія.

  Сергій Щербатов, заступник командира вертолітного загону інженерно-авіаційної служби: «Прикриття з воздуху досмотрової групи, також обліт району патрулювання вертольоту, також забезпечення висадки досмотрової групи».

  Артем Брилліантов, старшина мінно-торпедної бойової команди: «Это четырехтрубный торпедный аппарат, их у нас два по каждому борту – правому и левому. В них находится 4 торпеды на данный момент, которые идут с нами. Мощность его 200 кг. тротила одной торпеды».

  Фрегат готовий до виконання миротворчої місії. Корабель відремонтували та озброїли за усіма стандартами НАТО.

  Роман П’ятницький, капітан фрегата «Гетьман Сагайдачний»: «Корабель призначений для пошуку та знищення підводних човнів, ведення бою з надводними кораблями, катерами противника, з авіацією противника, для забезпечення дій сухопутних військ з моря. Це військовий корабель і тут дуже багато озброєння».

  Рішення про те, що український фрегат візьме участь у боротьбі з піратами в Аденській затоці, Верховна Рада ухвалила минулого четверга.

  Юрій Ільїн, командувач ВМС ЗС України: «За останніх 2 роки 52 людини перебувало в полоні піратів. І тому я думаю, що рішення, яке прийнятно на політичному рівні до приєднання до цих операцій, свідчить про те що, політичне керівництво нашої країни переймається перш за все захистом нашої людини, де б вона не перебувала».

  Півроку український військовий корабель виконуватиме миротворчу місію. Перші 90 днів братиме участь в операції НАТО «Океанський щит», мета якої – протидія піратам. Згодом «Гетьман Сагайдачний» долучиться до схожої місії «Аталанта» під егідою Євросоюзу.

  Юлія Крючкова, Назар Кіндрачук, Крим, Севастополь, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Бій з терористами у столиці Кенії досі не завершено
  Наступний матеріал
  Меркель запрошує до співпраці головних конкурентів – соціал-демократів
  Теги:
  Loading...