Роман Протасевич
Роман Протасевич obozrevatel.com

"У мене був особистісний конфлікт": білоруський держканал показав фільм із новими "свідченнями" Протасевича

Читайте по-русски
Затриманий Протасевич розповів про соратника, який міг його "здати"

Білоруський державний телеканал ОНТ показав фільм про екстрену посадку в Мінську літака Ryanair з опозиційним блогером Романом Протасевичем на борту. Головні тези з "розслідування" опубліковано на телеграм-каналі ТUT.by.

55-хвилинне розслідування телеканал ОНТ показав на своєму YouTube-каналі.

Як пише ТUT.by, автори фільму переконані в тому, що посадка літака була запланованою провокацією. На це, на їхню думку, вказує той факт, що повідомлення про затримання Протасевича з'явилися в соціальних мережах тоді, коли він ще тільки стояв у черзі на паспортний контроль, а спецслужби Білорусі нібито не знали, що він перебував на борту судна, яке приземлилося.

Також наголошується, що Протасевич нікому не повідомляв про свою поїздку, маршрут і дату вильоту, але в нього з кимось був конфлікт (ім'я він не називає).

Сам Протасевич із цигаркою в руках на відео говорить: "У мене був особистісний конфлікт тільки з однією людиною, досить напружений... Я написав у робочий чат за 40 хвилин до вильоту, куди і як я буду летіти. Там була і ця людина. І трапляється така ситуація... Одна з перших речей, про яку я подумав, – реально мене просто підставили! Я ніде це не говорив, а як тільки я це сказав, одразу опинився в Мінську. Ось одразу", – каже Протасевич.

Також затриманий у відео розповів, що не знає, хто зробив фотографію в автобусі, який віз пасажирів від літака до будівлі аеровокзалу.

Протасевич зазначив, що після приземлення літака в Мінську він намагався не контактувати зі своєю дівчиною Софією Сапегою: "Думали, як мінімум минеться для неї. Тому з нею не контактував".

Нагадаємо, 23 травня в Мінську провели спецоперацію із примусовою посадкою пасажирського літака Ryanair. Потім із борту зняли й затримали білоруського опозиційного блогера Романа Протасевича та його дівчину Софію Сапегу. Світова спільнота, ЄС та НАТО назвали такі дії державним тероризмом і вимагають від Лукашенка звільнити політв'язня. У зв'язку з подією Україна припинила пряме авіаційне сполучення з Республікою Білорусь.

Попередній матеріал
Два роки від убивства 5-річного Кирила Тлявова: убивці досі не покарані – як триває слідство
Наступний матеріал
Потрощені плити, калюжі та бур'ян на Майдані: який вигляд нині має серце столиці – включення
Loading...