Малі на межі розпаду

  Африканська держава Малі на межі розпаду. Туареґи проголосили незалежність північної частини країни - Азаваду. Про це напередодні вони повідомили на сайті Національного руху за звільнення Азавада.

  Повстанці заявляють, що не висуватимуть територіальних претензій іншим сусідам та діятимуть відповідно до статуту ООН. Утім в Африканському Союіз, до якого входить 53 країн Африки,  не визнали незалежності Азаваду. Нагадаємо, 22 березня цього року військові захопили владу в Малі. До такого кроку вони вдалися через відмову колишнього уряду забезпечити армію зброєю для боротьби з повстанцями-туареґами. Відтоді у країні править військова хунта. В Міжнародній Амністії попереджають - Малі опинилась на порозі гуманітарної катастрофи.

  Мосса Аґ Аттанер, речник Національного руху за звільнення Азавада: "Ми - визвольний рух і підтримуємо принципи та цінності демократії. Ми не маємо нічого спільного з ісламістами та їхньою боротьбою за релігійні закони. Наша мета - свобода, якої ми досягли сьогодні, проголосивши незалежність".  

  Попередній матеріал
  Переполох серед української культурної інтелігенції [відео]
  Наступний матеріал
  Зробити щеплення проти кору футбольних фанатів закликала ВООЗ [відео]
  Теги: