Переполох серед української культурної інтелігенції [відео]

  Переполох серед української культурної інтелігенції викликала нова ініціатива міністерства соціальної політики. У відомстві вирішили зрівняти заробітну плату в закладах культури усіх рівнів акредитації. Якщо нова методика набере чинності, то з початку 2013-го року працівникам закладів зі статусом "національний" та "академічний" - зарплатню уріжуть удвічі.

  Богдан Бенюк, актор
  Це нонсенс, це ненормально, це  неправильно, це по-європейськи - нереально, але у нас все може бути.

  Про ідею міністерства соцполітики урізати зарплатню усім, хто працює в закладах культури з високим статусом актори без іронії не говорять. У новій методиці відомства усі вказівки щодо так званої єдиної тарифної сітки. За ними з початку 2013-го вже не матиме значення працюєш ти в муніципальному закладі культури  чи в національному.

  Михайло Резнікович, директор театру російської драми: "Коли б ця методика була впроваджена в життя, то всі посадові оклади - національних закладів культури і академічних театрів, вони б знизилися на 50-т відсотків".

  Так, згідно з новими правилами, науково-дослідний інститут праці і зайнятості населення хоче впорядкувати умови праці всіх закладів культури. Утім замість того, щоби збільшити фінансування муніципальним закладам, гроші відбирають у національних. Від таких висновків очільник соціального міністерства відхрещується. Про нову методику нарахування платні підвідомчого інституту - ні сном ні духом.

  Сергій Тігіпко, міністр соціальної політики та розвитку: "Знаю, що була така ініціатива, но від міністерства ми його не випустимо. Якогось зниження статусу соціального комусь чи зниження виплат - ні! Нічого такого не буде".

  Буде чи не буде, а галасу в інтелігентських колах документ таки наробив. Колективи національних театрів уже - надіслали листи президентові. І готові прийти під адміністрацію, якщо їх не почують.

  Богдан Бенюк, актор: "І якшо і це не спрацює, отоді треба всім творчим працівникам виходити до президентського палацу, ставити намети, страйкувати і  добиватися свого - іншого способу немає".

   Інна Неродик, Анна Мірошниченко та Микола Лєбєдєв, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Яхта "Скорпіус" з українцями на борту зникла біля Антарктиди
  Наступний матеріал
  Малі на межі розпаду
  Теги: