Зробити щеплення проти кору футбольних фанатів закликала ВООЗ [відео]

  Зробити щеплення проти кору футбольних фанатів закликала Всесвітня організація охорони здоров`я. Перестрахуватися радять тим, хто приїде в Україну на матчі Євро-2012. Медики занепокоєні епідемія кору не вщухає. Утім організатори турніру упевнені справжніх вболівальників це не відлякає.

  Алессандро - один із тих, хто влітку збирається в Україну на Євро-2012. Каже, до італійських фанів попередження медиків про кір ще не дійшло:

  Алессандро Мільца, італійський уболівальник: "Я розумію, коли на змагання з великою кількістю людей запроваджують додаткові заходи безпеки проти тероризму та насилля, проте щеплення – це щось дуже дивне, я вперше таке чую".

  Нічого дивного немає - пояснюють у Всесвітній організації охорони здоров`я. Уже півроку в Україні епідемія кору. І поки що хвороба на спад не йде:

  Ігор Поканевич, заступник бюро ВООЗ ООН в Україні: "Кількість випадків хвороби на кір за цей рік склала більше 6 800, а якщо це порівнювати з минулим роком, тоді зареєстрували 1 800, а у позаминулому, коли було тільки 30 випадків. Тобто бачимо, що сьогоднішня цифра у тисячі більша".
  Зробити захисний укол медики рекомендують не лише тим, хто подорожуватиме Україною. Кажуть, у Польщі теж - епідемія кору.  

  Ігор Поканевич, заступник представництва ВООЗ в Україні: "Якщо людина знає, що вона у червні приїздить, то краще це робити за місяць, за 2".

  Василь Шкрьоба, заступник директора турніру "Євро-2012" в Україні: "Справжніх фанатів нічого не відлякає, щоби побувати на цьому визначному дійстві, яке відбудеться в Україні і в Польщі".

  Раїса Моісеєнко, перший заступник Міністра охорони здоров`я України: "Це не буде навала людей з іншомовних країн".

  Медичні застереження на потік іноземних туристів не вплинуть, впевнені у вітчизняному МОЗі. Адже більшість фанатів мешканці країн, які приймають чемпіонат. А там про кір давно знають:

  Василь Лазоришинець, начальник Лікувально-організаційного управління НАМН України: "Із тих квитків, які розкуплені, а розкуплені майже всі, 85% це громадяни Польші та України".

  Майбутнім туристам, окрім вакцінації проти кору, радять зробити і щеплення від грипу. Для фанів розробили буклет застережень. Там і поради - як не підхопити небезпечних хвороб, і як не заробити штраф у чужій країні.   

  Юлія Фінгарет, Тарас Семенюк, 5 канал

   

  Попередній матеріал
  Малі на межі розпаду
  Наступний матеріал
  Юдеї готуються до свого Великодня
  Теги: