Прапор Литви
Прапор Литви Shutterstock

Литва направила військових до кордону з Білоруссю

  Читайте по-русски
  Це пов'язано зі стрімким потоком мігрантів

  У Міністерстві внутрішніх справ Литви розповіли про відправлення військових до білоруського кордону. Це пов'язано зі стрімким потоком мігрантів з боку Білорусі. Про таке повідомляє "DW".

  "Влада Литви направила військових до білоруського кордону. Про це розповіла міністр внутрішніх справ країни Агне Білотайте. За її словами, уряд у Вільнюсі вивчить можливість запровадження у прикордонному регіоні режиму надзвичайної ситуації. Про кількість спрямованих до кордону військових влада у Вільнюсі не повідомила, пославшись на міркування безпеки", – мовиться в повідомленні. 

  Як повідомляв 5.UA, вранці 8 листопада у Білорусі до кордону з Польщею вирушила величезна колона мігрантів.

  Нагадаємо, Білорусь подвоїла кількість рейсів із Близького Сходу, якими організовано переправляє нелегалів для подальшого їх витіснення до Польщі та Литви. Також стало відомо, що Німеччина очікує великого напливу мігрантів із Білорусі найближчими місяцями. Крім того, відомо, що Литва ініціює санкції проти Білорусі через великий потік нелегальних мігрантів.

  Раніше Литва і Латвія, а також Польща та Естонія звинуватили владу Білорусі у використанні нелегальних мігрантів як зброї в так званій гібридній війні проти ЄС. Потік нелегалів "спланований і систематично організований режимом Олександра Лукашенка", мовилося в спільній заяві прем'єр-міністрів цих країн, оприлюдненій 23 серпня. У цьому ж документі Вільнюс, Рига, Варшава і Таллінн закликали ООН вжити заходів щодо білоруського керівництва через заохочення іноземців до незаконного перетину кордонів Євросоюзу. На кордоні Польщі та Білорусі вже загинули кілька мігрантів.

  Литва почала будівництво 508-кілометрового фізичного загородження на кордоні з Білоруссю, щоб припинити проникнення нелегальних мігрантів із території сусідньої країни.

  Попередній матеріал
  Черкащина переходить у "червону" зону карантину: які обмеження діятимуть
  Наступний матеріал
  У Німеччині виступили проти участі України в сертифікації "Північного потоку-2"
  Loading...
  Нелегальних мігрантів до кордону Литви супроводжують прикордонники Білорусі – Frontex

  Нелегальних мігрантів до кордону Литви супроводжують прикордонники Білорусі – Frontex

  Понад сотню нелегальних мігрантів затримали литовські правоохоронці на кордоні з Білоруссю

  Понад сотню нелегальних мігрантів затримали литовські правоохоронці на кордоні з Білоруссю

  У Литві планують ввести екстремальну ситуацію через нашестя мігрантів із Білорусі

  У Литві планують ввести екстремальну ситуацію через нашестя мігрантів із Білорусі