Кордон Литви
Кордон Литви www.delfi.lt

Латвія слідом за Литвою посилює охорону на кордоні з Білоруссю через наплив нелегальних мігрантів

Читайте по-русски
У Вільнюсі переконані: проникненню нелегалів навмисне сприяють спецслужби режиму Олександра Лукашенка

Латвія слідом за Литвою посилює охорону на кордоні з Білоруссю через наплив нелегальних мігрантів зі Сходу, насамперед – із Сирії та Іраку. Прикордонники Латвії проситимуть допомоги в Міноборони, якщо ситуація на східному кордоні загостриться.

За словами голови Прикордонної служби, ситуація поки спокійна, але ризики зростають. Тим часом Литва через велику кількість білоруських мігрантів оголосила надзвичайну ситуацію. Там затримали вже майже 1000 нелегалів від початку року. Прикордонникам доводиться застосовувати сльозогінний газ і відкривати попереджувальний вогонь.

У Вільнюсі переконані: проникненню нелегалів навмисне сприяють спецслужби режиму Олександра Лукашенка, який таким способом намагається покарати Литву за підтримку білоруської опозиції. Литва також просить підтримки в Європейського Союзу, адже кордони Литви – це і кордони всього ЄС. Прикордонну зону вже відвідав президент Європейської ради. 

"Литва захищає зовнішні кордони Європейського Союзу. Ось чому ми повинні розглядати цю ситуацію у загальноєвропейському контексті. Нам уже допомагають представники Фронтексу, а також працівники міграційних служб і дуже підтримують нас щоденно. Але ми всі знаємо: нам потрібно більше інфраструктури. Уряд готовий вкладати кошти в її розбудову. Але ми також обговорюємо ситуацію з інституціями Європейського Союзу про те, щоб вони розділили з нами цей фінансовий тягар", – зауважила прем'єр-міністерка Литви Інґріда Шимоніте.

"Ми розуміємо твердий намір Литви посилити власні кордони з Білоруссю. І тому ми готові разом із нашими партнерами на європейському рівні надати більшу підтримку. Пані прем'єрко, ми маємо підтримати усі ваші позитивні спроби у цьому напрямку", – сказав президент Єврокомісії Шарль Мішель.

Нагадаємо, на "Книжковому Арсеналі" в Києві презентували книжку про президентку Литви 2009-2019 років Далю Грибаускайте.

Попередній матеріал
РНБО запровадила санкції проти 100 громадян України зі списку США – решту перевіряють
Наступний матеріал
COVID-19 в Україні: за добу зафіксували 600 нових хворих, одужало майже втричі більше
Loading...

Росія пригрозила вислати 150 тисяч нелегальних мігрантів з України

Адміністрація Байдена підготувала план з легалізації понад 11 млн мігрантів

Суд ЄС ухвалив рішення про те, що Угорщина порушила право Євросоюзу

Одеські прикордонники затримали 13 іноземців, які нелегально прямували до Європи через Україну

У Британії затримали судно з нелегалами: серед них є українці

СБУ заблокувала масштабний канал нелегальної міграції – подробиці