Акції протесту в Білорусі
Акції протесту в Білорусі Facebook / Игорь Лосик

"Лукашенко, йди": У Білорусі відбулися масові протести проти податку на дармоїдство – відео

Найбільш численна акція протесту відбулася у Вітебську

У кількох містах Білорусі, а саме у Барановичах, Бобруйську, Бресті і Вітебську, відбулися акції проти декрету "про дармоїдство", тобто декрету №3 "Про попередження соціального утриманства".
Про це повідомляє БелаПАН.

За інформацією видання, у Бресті близько 350 людей пройшли центральними вулицями з вимогою скасувати декрет "про дармоїдство". Учасники мітингу "говорили про економічну неспроможність влади, проблеми з працевлаштуванням, низьку зарплату і вимагали скасування декрету. Під час акції також проходив збір підписів за скасування декрету".

У місті Барановичі на аналогічну акцію зібралося близько 300 осіб. Тоді як в Бобруйську участь в акції взяли до 1000 осіб. Учасники мітингу скандували: "Ганьба", "Лукашенко, йди", "Роботу!".

"Найбільш численна акція протесту (1200-1500 осіб) відбулася у Вітебську. Протестуючі пройшли центральними вулицями міста до площі Леніна, де відбувся стихійний мітинг. Люди також вимагають повного скасування декрету і заявили про намір проводити нові акції протесту", – йдеться у повідомленні.
Видання також відзначає, що акції відбулися мирно, "численні співробітники правоохоронних органів у штатському не втручалися в події".

Зауважимо, що декрет №3, ухвалений в Білорусі 2 квітня 2015 року, зобов'язує громадян країни, які постійно проживають на території країни іноземних громадян, а також осіб без громадянства, які не брали участь у фінансуванні державних витрат або брали участь у такому фінансуванні менше 183 календарних днів у минулому році, сплачувати збір до 20 базових величин. Президент країни Олександр Лукашенко 3 лютого цього року заявив, що декретом обурилася лише невелика частина населення і скасовувати його не слід.

Як повідомляв 5.UA, 19 лютого 2017 року в Білорусі вже відбулися акції протесту проти "закону про дармоїдство"

Попередній матеріал
"Крим – це Україна": Акції солідарності відбулися у Швеції, Німеччині та Італії
Наступний матеріал
РФ технічно не зможе повністю заглушити сигнал з Чонгарської телерадіовежі в Криму – Нацрада
Loading...
Білорусь прийматиме рішення про допуск людей з "паспортами" ОРДЛО "в індивідуальному порядку"

Білорусь прийматиме рішення про допуск людей з "паспортами" ОРДЛО "в індивідуальному порядку"

"Я не дармоїд! Лукашенко, йди!": у Білорусі відбулися нові акції протесту

"Я не дармоїд! Лукашенко, йди!": у Білорусі відбулися нові акції протесту

Конкурс "Євробачення-2017": хто поїде від Білорусі

Конкурс "Євробачення-2017": хто поїде від Білорусі