Паспорти 'ДНР'
Паспорти 'ДНР' 24tv.ua

Білорусь прийматиме рішення про допуск людей з "паспортами" ОРДЛО "в індивідуальному порядку"

  Згідно указу президента Білорусі, переселенці з Донецької та Луганської областей звільнені від надання певних документів

  Рішення про допуск у Білорусь людей з документами "ДНР" і "ЛНР" будуть ухвалювати в "індивідуальному порядку, залежно від життєвої ситуації". Про це повідомляє "ВВС-Україна" з посиланням на білоруське МЗС.

  "ДНР" і "ЛНР" - це "невизнані територіальні утворення, в зв'язку з чим документи, видані відповідними органами "ДНР" і "ЛНР", також є недійсними на території Республіки Білорусь", – заявив голова управління інформації МЗС Білорусі Костянтин Шалькевич.

  Водночас, за його словами, більшість людей, які приїжджають до Білорусі з відповідними документами, підпадають під президентський указ від серпня 2014 року "Про перебування громадян України в Республіці Білорусь".

  Відповідно до цього указу, переселенці з Донецької та Луганської областей звільнені від надання "деяких документів, необхідних для влаштування в школу дітей і одержання допомоги, якщо ці документи не можуть бути надані з об'єктивних причин".

  Таким чином, резюмує Шалькевич, під час в'їзду до Білорусі з території РФ людини з документами "ДНР" і "ЛНР" спочатку проведуть ідентифікацію особи, а потім, "в індивідуальному порядку, залежно від життєвої ситуації", ухвалять рішення про її допуск на територію країни.

  Раніше представник Держприкордонкомітету Білорусі Антон Бичковський  запевнив, що правила в'їзду до Білорусі для людей із документами самопроголошених "ДНР" та "ЛНР" не зміняться після офіційного визнання цих документів Росією.

  "Якщо ми таку людину зустрінемо у себе на кордоні, через кордон її пропущено не буде, якщо у неї будуть відсутні документи, що дають право перетину держкордону", - зазначив Бичковський.

  Зауважимо, що 20 лютого Білорусь відмовилась пропускати через кордон осіб із "паспортами" ОРДЛО.

  Як повідомляв 5.UA, 18 лютого 2017 року російський президент Володимир Путін підписав указ, яким визнав так звані "документи", видані в районах України, що нині захоплені терористичними угрупованнями "ДНР" та "ЛНР". Відповідно до цього указу люди з окупованих територій Донбасу можуть вільно перетинати кордон з РФ. У МЗС України відповідне рішення прокоментували так: "Це крок до свідомої ескалації ситуації на сході України".

  Попередній матеріал
  Вугілля є: В "Укренерго" розповіли на скільки вистачить запасів, аби не було аварійних відключень
  Наступний матеріал
  "Голос Монстра": зроби пожертву та отримай запрошення на прем'єру

  МЗС Польщі: визнання Росією "паспортів" ОРДЛО підриває суверенітет України

  Путін вийшов з Мінського процесу, коли підписав указ про визнання "паспортів" ОРДЛО – Турчинов

  Клімкін про визнання РФ "паспортів" ОРДЛО: "Це крок до свідомої ескалації ситуації на сході України"