5.ua

Лівійська влада просить НАТО ввести війська і навести порядок

  Без масштабних демонстрацій, гучних святкувань й грандіозних парадів зустрічають лівійці другу річницю звільнення країни від режиму Муаммара Каддафі. Речник уряду під час скромної прес-конференції вітає народ й оголошує, що Триполі офіційно звернулося по військову допомогу до НАТО. Мешканці столиці сприйняли це повідомлення неоднозначно.

  Мохамед Каїбар, речник уряду Лівії: «Вітаю всіх громадян з другою річницею звільнення Лівії від тиранії. У дві тисячі одинадцятому для всіх нас почалася нова ера життя згідно з принципами законності, рівності та свободи. Тепер же наш уряд звернувся до Північно-Атлантичного альянсу по технічну й консультаційну допомогу. НАТО вже погодилося надіслати в країну обмежений контингент військових радників».

  Ашраф Башир, мешканець Триполі: «Якщо НАТО прийде на лівійську землю, то тут і говорити немає про що. Я різко виступаю проти цього. Така політика уряду неприпустима. Ми хочемо сильної влади, яка спиратиметься на лівійський народ, а не корумпованих чиновників, що шукатимуть іноземної підтримки».

  Лівійська влада визнала, що досі не змогла створити ефективну поліцію та армію. У жовтні бойовики захопили, а потім випустили прем’єр-міністра країни, Алі Зейдана. Глава уряду заявив, що то була спроба державного заколоту. Майже все літо загони повстанців не давали нормально працювати нафтовим терміналам. У боях з бандами загинули більше сотні військових та поліціянтів. Тому Триполі й звернулося по допомогу до НАТО. Військовий блок створить у країні свою базу. Керуватимуть місією зі штаб-квартири альянсу в Брюсселі.

  Андерс Фог Расмуссен, генеральний секретар НАТО: «Ми позитивно відповіли на запит лівійського уряду. НАТО консультуватиме Триполі щодо створення ефективних силових структур. Віримо, що наша підтримка допоможе Лівії збудувати сучасну оборонну архітектуру й правильно структурувати військовий сектор».

  Двадцятого жовтня 2011-го року лівійські повстанці взяли штурмом твердиню Муаммара Каддафі – місто Сирт. Самого «лідера нації» бойовики взяли в полон і вбили. 23-го жовтня були придушені останні осередки спротиву тодішніх урядових військ, опозиція оголосила про остаточне звільнення країни від диктатури. Судові процеси над сином Муаммара Каддафі – Сейфом – та іншими чільниками поваленого режиму досі тривають. Продовжується й боротьба нової влади із свавіллям численних загонів бойовиків, які відмовилися складати зброю після завершення громадянської війни.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Соратники Маркова уже подали свій позов – проти Рибака
  Наступний матеріал
  Українські церкви закликали вшанувати жертв Голодомору [відео]
  Теги: