Лівія: прибічникам Каддафі роздають зброю, автомобілі та гроші

  Зброю прибічникам Муаммара Каддафі видає влада Лівії - повідомляє The Associated Press із посиланням на мешканців Тріполі. Вони організовують патрулі і встановлюють контрольно-перепускні пункти. Кожному, хто приводить трьох добровольців - начебто пропонують автомобіль та гроші - кількасот доларів. Прибічники Каддафі на знак підтримки його режиму носять на голові чи руці зелені пов`язки. Очевидці кажуть, серед цих людей - чимало підлітків.

  Мешканці лівійської столиці Тріполі готуються до нового спалаху протистояння - після того, як Муаммар Каддафі заявив про наміри озброїти своїх прибічників. Нині більшу частину країни, зокрема її східні регіони, контролюють антиурядові сили. Водночас, столиця, у якій мешкають 2 мільйони людей, досі під контролем лівійського лідера. За даними ООН, протягом 10 днів заворушень у країні загинули понад тисяча людей. У місті закриті магазини. 

  Ахмед Рафі, протестувальник: "Ми - народ Лівії. Каддафі хоче нас знищити і намагається спровокувати громадянську війну. Але ми попереджаємо - якщо він не залишить країну, ми за допомогою зброї змусимо його це зробити!"

  Віссам Абдулла Сваі, мешканець Тріполі: "Муаммар Каддафі - великий лідер. Він - гідний керівник нашої держави. Вся міжнародна спільнота відвернулася від нього. Що ж до санкцій - Лівія вільна країна. Не бачу у цьому жодних проблем".

  Триває евакуація іноземців з Лівії. Тисячі мешканців Великої Британії, США, країн Європи та Азії прагнуть залишити неспокійний регіон. Утім багато з них не мають змоги дістатися аеропорту чи узбережжя. На кордоні з Тунісом зібралися кілька тисяч єгипетських робітників, які намагаються залишити країну. Добровольці роблять усе можливе, щоби допомогти їм.

  Джаміль, волонтер з Тунісу: "Щодня прибувають сотні людей, ситуація критична. Ми намагаємося усіх прогодувати. Учора роздали понад 5000 пайків".

  США оголосили про запровадження санкцій проти Лівії та замороження активів Каддафі та його родичів.

  Санкції проти його режиму узгодили і країни Євросоюзу. Сам полковник у заворушеннях звинувачує Аль-Каїду. Мовляв, бойовики роздавали протестувальникам галюциногенні наркотики. Глава Лівії не збирається залишати свою посаду і боротиметься за владу до останнього. Він очолює країну уже 42 роки.

  Попередній матеріал
  До 145-ти зросла кількість жертв землетрусу в Новій Зеландії
  Наступний матеріал
  Завершення "Всеїдного тижня" у Мамаєвій Слободі [репортаж, відео]
  Теги: