До 145-ти зросла кількість жертв землетрусу в Новій Зеландії

  Рятувальники розбирають завали, сподіваючись знайти вцілілих, але впродовж останніх двох діб дістають з-під уламків будівель лише тіла загиблих. Їм допомагають загони волонтерів, які здебільшого складаються зі студентів і фермерів. Люди добре пам`ятають попередній землетрус, що завдав значних збитків місту Крайстчерч торік у вересні, тож швидко погодилися допомогти місцевій владі у подоланні наслідків трагедії.

  За даними поліції, двадцять сім японських студентів перебувають під уламками одного з офісних центрів Крайстчерча. Рятувальники працюють цілодобово, щоби вчасно пробитися до них. Токіо одне з перших надіслало своїх фахівців до Нової Зеландії і сподівається на порятунок громадян Японії. Місцева влада повідомляє, що надія знайти живими сотні зниклих безвісти ще зберігається, але пошукову операцію значно ускладнюють повторні поштовхи та дощ.  

  Понад тисяча студентів і п`ятсот фермерів допомагають рятувальникам розбирати завали у Крайстчерчі. Більшість з них брала участь у відновлювальних роботах після попереднього землетрусу, який стався у вересні. Але зараз кількість студентів-волонтерів значно збільшилася, оскільки до місцевих мешканців долучилася молодь з інших країн, яка навчається в Новій Зеландії. Свої дії активісти координують через соціальну мережу Фейсбук.

  П`ята частина житлових будинків Крайстчерча залишаються без електрики та води. Інженери стверджують, що третина споруд значно пошкоджена і їх доведеться знести, тож місто вже ніколи не матиме попереднього вигляду. Землетрус, який стався, поблизу Крайстчерча у вівторок став найбільшим стихійним лихом у Новій Зеландії за останні вісімдесят років.

  Олександр Войтко, 5 канал

  Попередній матеріал
  Рейтинг: Україна на 22-му місці у світі за рівнем революційних настроїв
  Наступний матеріал
  Лівія: прибічникам Каддафі роздають зброю, автомобілі та гроші
  Теги: