Лівія: провладні війська увійшли в Бенгазі

  Поки радбез ООН розробляє план військової операції, у Лівії - не вщухають бої. Очевидці повідомляють, що провладні війська - увійшли до Бенґазі. На вулицях - ідуть бої. Сотні людей - тікають із міста.

  За даними агенції Reuters, війська Муаммара Каддафі у суботу вранці увійшли до Бенґазі. Кореспонденти BBC повідомляють, що у передмісті - збито літак, який бомбардував позиції повстанців. На вулицях Бенґазі - танки провладних сил. Опозиція - не збирається здаватися.

  Абдул Фата Юніс, командир загону повстанців: "Річ не в тім, щоби виграти чи програти. Це не рулетка. Я служу лівійському народу і воюю за нього".

  Халіфа Хефтар, командир загону повстанців: "Різниця між нами та провладними силами в тому, що ми також можемо літати, але не будемо завдавати авіаударів. Дуже важливо покласти край бомбардуванню повстанців".

  Утім, влада Лівії - стверджує, що війська дотримуються рішення ООН, а в Бенґазі - стріляють повстанці. Триполі опозицію у порушенні заборони з метою спровокувати іноземну інтервенцію. Начебто вночі озброєна колона рушила з Бенґазі до містечка Аль-Магрун і обстріляла його. Армія ж - не змогла захистити населений пункт, оскільки пообіцяла припинити бойові дії.

  Халід Каїм, заступник міністра закордонних справ Лівії: "Я прошу генерального секретаря ООН надіслати комісію якнайшвидше. Вона має вивчити ситуацію на місці. Ми впевнені, що повстанці коять злочини проти людяності у Бенґазі та Місураті".

  Президент США Барак Обама - висунув Лівії ультиматум. Або Муаммар Каддафі виконує всі вимоги Ради безпеки ООН - або має готуватися до початку військових дій. Остаточне рішення щодо міжнародного втручання - буде відоме вже сьогодні, після завершення екстреного саміту Радбезу ООН.

  Попередній матеріал
  Організація, що займається проблемами ВІЛ може лишитись без приміщення
  Наступний матеріал
  Помер колишній Держсекретар США - Уорен Крістофер
  Теги: