Організація, що займається проблемами ВІЛ може лишитись без приміщення

  Одеська громадська організація " Сонячне коло", яка опікується ВІЛ-інфікованими, може опинитися без приміщення. Орендодавці відмовляються продовжувати угоду.

  У "Сонячному колі" ВІЛ-інфіковані можуть не лише поспілкуватися, а й отримати консультацію юриста або психолога. ВІЛ-інфікована Ольга, щодня приводить у дитсадок при громадській організації, шеститирічного сина.

  Ольга: "Если не будет этого садика дневного пребывания, мы останемся без поддержки и помощи, потому что нет возможности отдать в обычный сад. Первая причина чтобы не узнали о статусе его в обычном саду, а во-вторых по финансам это будет очень накладно".

  В Ірини своя історія. Їй у "Сонячному колі" допомогли повернути доньку. Тепер обидві отримують допомогу  фахівців.

  Ірина: "Эта организация повернула мою жизнь у лучшую сторону, я как бы со своей дочкой ей тринадцать лет уже два года мы здесь. То есть эта организация очень большую психологическую помощь оказывает, юридическую и материальнуюю".

  У "Сонячному колі" допомогу отримують майже вісім сотень людей. Але у травні організація може опинитися на вулиці. Протягом п`яти років установа орендує приміщення у православної церкви. За угодою, за рахунок оплати організація відремонтувала приміщення, провела воду та газ, а для обігріву встановили котел. 

  Альбіна Котович, голова громадської організації "Сонячне коло": "15 мая у нас заканчивается срок аренды с церковью и продлевать нам отказались, потому что все это будет реконструироваться в типовой храм".

  У Одеській єпархії запевняють, умови угоди виконали повністю, але далі здавати в оренду приміщення не планують. Кажуть - самим не завадять додаткові квадратні метри. 

  Павло Поліщук, благочинний храмів першого одеського округу: "Сегодня нам нужны помещения для воскресной школы, сегодня нам необходимо помещение для работы епархиальных отделов в том числе и катихизации, миссионерства и работы с молодежью и конечно церковь вправе как собственник пользоваться этими помещениями по своему усмотрению".

  Щоб знайти новий дах над головою, організація звернулася по допомогу до місцевої влади. 

  Світлана Фабрикант, в.о. заступника міського голови Одеса: "Существует такая программа, когда помещение общественным организациям не ведущим коммерческую деятельность предоставляются на льготных условиях. Льготные условия заключаются в оплате аренды одна гривна в год. "Солнечный круг" попадает в такую категорию и я думаю такая аренда им будет по карману".

  Поки що жодне із запропонованих чиновниками приміщень - не підійшло. Усі вони у аварійному стані, кажуть у "Сонячному колі". Якщо за два місяці прихисток не знайдуть - громадська організація буде вимушена згортати діяльність.

  Марина Шевченко, Сергій Іщенко, Одеса, 5 канал


  Попередній матеріал
  До 7.000 наближається кількість жертв землетрусу та цунамі у Японії
  Наступний матеріал
  Лівія: провладні війська увійшли в Бенгазі
  Теги: