До 7.000 наближається кількість жертв землетрусу та цунамі у Японії

  До семи тисяч наближається кількість жертв землетрусу та цунамі у Японії. Це - офіційно визнані загиблими. Ще понад десять тисяч - зникли безвісти. Такі дані оприлюднила у п`ятницю Національна Поліцейська агенція Японії. Сотні тисяч помешкань залишаються без енергопостачання та проточної води.

  Паралельно із допомогою постраждалим - влада бореться із ядерною загрозою. Чиновники визнали - що недооцінювали ймовірних наслідків катастрофи на атомному реакторі. Рівень небезпеки на аварійній "Фукусімі-1" підняли до 5-го рівня за семибальною шкалою. Це означає, що ядро реактора суттєво пошкоджене, а радіація - поширилася за межі АЕС. Радіоактивна хмара уже дісталася узбережжя США, а за тиждень - може опинитися і у Європі. Такі прогнози енергетиків. Утім, вони запевняють - ці викиди нешкідливі ані людям, ані довкіллю.

  Наото Кан, прем`єр-міністр Японії: "Це найгірша криза з усіх, які переживала Японія. Це - наш тест, наше випробування. У минулому наша держава дивовижним чином відбудувала себе після втрат - хоча ми - маленький острів. І зараз ми не повинні дозволити, щоби землетрус і цунамі зламали нас".

  Попередній матеріал
  ЄС і США готові завдати удару по Лівії [репортаж, відео]
  Наступний матеріал
  Організація, що займається проблемами ВІЛ може лишитись без приміщення
  Теги: