ЄС і США готові завдати удару по Лівії [репортаж, відео]

  Шість винищувачів готова надати Бельгія для операції у Лівії. Про це заявив міністр оборони Пітер де Крем. Брюссель чекає запиту НАТО. Ударити по Лівії готова і Франція. Керувати міжнародною військовою операцією можуть з Неаполя, - заявив міністр оборони Італії. Ця країна готова також надати свої військові бази.

  У суботу на екстрену зустріч збираються Франція, Велика Британія та Ліга Арабських держав. Країни мають узгодити подальші дії. Рішення залежатиме від того, як лівійська влада дотримується оголошеного нею ж перемир`я. Тим часом, Лівія пропонує, щоби Мальта і Туреччина перевірили, наскільки вона тримає слово. 

  ***

  Дедалі більше держав підтримують Велику Британію та Францію у намірах здійснити військову операцію у Лівії. І зробити усе, щоби закрити повітряний простір над цією країною для провладних винищувачів. Таку позицію висловили - Норвегія, Данія та Нідерланди. Італія готова стати координаційним центром для повітряних та морських сил. У Парижі вже заявили - до удару все готове. Розвиток ситуації залежатиме від подій у самій Лівії. А саме - від дотримання владою оголошеного перемир`я із повстанцями.

  Девід Камерон, прем`єр-міністр Великої Боританії: "Світ об`єднався і сказав - це не може тривати далі. За це проголосувала і  Рада Безпеки ООН. Схвалила такий крок і Ліга арабських держав. Та й інші держави у регіоні назвали цей крок правильним. Я розумію, що ми ухвалили нелегкі рішення і їхні наслідки можуть стати тяжкими. Але я вірю - ці рішення правильні!"  

  Готові до удару по Лівії і у США. Білий дім, як і Європейські держави, скептично поставився до заяв лівійської влади про припинення вогню і далог із опозицією. Глава американської дипломатії пообіцяла цілеспрямовано йти до головної мети - повалення режиму Каддафі. Резолюцію Радбезу Гілларі Клінтон назвала лише кроком - хоча й дуже важливим - на шляху до цього. 

  Гілларі Клінтон, держсекретар США: "Лівійський народ попросив помочі у міжнародної спільноти. Резолюція ООН - проклала шлях для початку цієї допомоги. Відмова полковника Каддафі чути постійні заклики до припинення насильства проти власного народу - не залишила нам іншого вибору, окрім як  піти цим шляхом. Резолюція Ради Безпеки ООН - це важливий крок, але - лише крок. Зараз ми і наші партнери продовжимо запроваджувати найбільш ефективні заходи, щоби припинити цю кризу".

  Лівійська влада - бреше! Жодного перемир`я - немає, запевняє лівійська опозиція. Влада намагається пробитися до оплоту повстанців - міста Бенґазі. У п`ятницю ж - бомбила Місурату, велике місто на шляху до Бенґазі. Антивладні сили у Лівії - радіють ймовірному втручанню із Заходу. А от представники уряду - висловлюють жаль Резолюцією Ради Безпеки ООН, яка дала зелене світло для військової операції.

  Мусса Кусса, міністр закордонних справ Лівії: "Ми засмучені резолюцією, тим, що у ній є санкції проти лівійської нації, наприклад ця заборона польотів, яка стосується комерційних і цивільних рейсів. І вона збільшує страждання лівійського народу".

  Категорично проти військового втручання - у Берліні. Німеччина - один із п`яти членів Радбезу, що утрималися від голосування щодо дій у Лівії. Німецька влада - за економічні санкції. Адже військова операція неминуче означатиме удар і по цивільних мешканцях.

  Нонна Стефанова, 5 канал


  Попередній матеріал
  Виставку абстракціоніста С. Юшкова відкрили у Дніпропетровську
  Наступний матеріал
  До 7.000 наближається кількість жертв землетрусу та цунамі у Японії
  Теги: