Лідери ЄС дійшли спільної позиції по реформуванню економіки

  Спільна позиція ЄС щодо реформування економічної фінансової системи. На саміті в Брюселі лідери країн-членів Євросоюзу таки змогли домовитися між собою. Власне це була репетиція перед самітом Великої Двадцятки, яка пройде у Вашингтоні 15-го листопада, нині ж чільники європейських держав були солідарні як ніколи.
  Європейська підготовка до американського саміту. Лідери країн ЄС у п`ятницю зібралися в Брюсселі для того, щоби виробити більш-менш спільну позицію перед зустріччю країн Великої Двадцятки у Вашингтоні. Незважаючи на те, що напередодні саміту прогнози більшості аналітиків були невтішні, лідерам країн ЄС таки вдалося домовитися. Про це заявив Ніколя Саркозі, президент Франції, яка нині головує в Євросоюзі.

  Ніколя Саркозі, президент Франції: "Усі погодилися з тим, що у нас немає іншого виходу, окрім як скоординувати економічну політику різних країн Європи. Це не означає, що всі повинні робити одне і те саме, адже всі ми в різному становищі. Координація означає, що всі повинні рухатися в одному напрямку".

  Головними пунктами підсумкового документа стали суспільний контроль, прозорість пересування коштів та точна оцінка ризиків. Учасники багато говорили про створення нової світової економічної системи. За словами лідерів країн ЄС, пік фінансової кризи вже минув, однак якщо зараз не реформувати світову економіку, невдовзі криза може повторитися.

  Ангела Меркель, канцлер Німеччини: "Ми хочемо розробити програму, яка би базувалася на висновках, зроблених на основі цієї фінансової кризи. Євросоюз має свої пропозиції щодо того, як уникнути її у майбутньому".

  Екстрений саміт Великої Двадцятки, на якому представник ЄС висуватимуть свою спільну пропозицію, відбудеться 15-го листопада у Вашингтоні. Його у розпал фінансової кризи, скликав президент Сполучених Штатів Джордж Буш. Утім, єдиного спільного висновку не дійдуть і на цьому зібранні. Для остаточного обговорення Ніколя Саркозі запропонував зібратися знову  - наприкінці лютого у Парижі.

  Олександра Ткаченко, 5 канал
  Попередній матеріал
  У КМДА обіцяють не залишити киян без тепла, гарячої води й світла
  Наступний матеріал
  Український винахідник обігріває житло з допомогою нетривіальної сонячної батареї
  Теги:
  Loading...