Майже рік напівзатонуле судно "Коста Конкордія" лишатиметься біля берегів італійської Тоскани. Фахівці підрахували - на його підняття знадобиться від 7 до 10 місяців. Лише щоби знайти компанії, які здатні виконату складну роботу, потрібно щонайменше вісім тижнів. Єдиної думки щодо того, розбирати корабель на місці чи буксирувати у док - поки що немає. Найважливішим завданням зараз є відкачування пального. Його у трюмах - майже дві з половиною тисячі тонн. Досі не припиняється й пошук зниклих безвісти.
Франко Габріелі, голова агенції з цивільної оборони: "Ми могли б зупинити пошуки ще кілька днів тому, оскільки надії знайти вцілілих немає. Але продовжимо їх за першої ж нагоди, тому що нашим моральним обов`язком є передати тіла всіх загиблих їхнім родичам".
Рятувальники, попри погані погодні умови та небезпеку зсуву судна, продовжують пошуки. Переривають - тільки за загрози їхньому життю. Водолази поступово проходять нові каюти. Зниклими безвісти вважаються 15-ро людей. Ще одне тіло, знайдене на лайнері, поки що не упізнали. Рідні зниклих лишаються на острові Джильйо. Дехто ще сподівається на диво, інші - просто хочуть забрати тіла додому.
Кевін Ребелло, брат зниклого Рассела Ребелло: "Завжди можна сподіватися на диво. Знаєте, різне трапляється. Там, під водою, може бути дуже складна ситуація, але я все одно сподіваюся. Що б там не було. Зрештою, я просто хочу забрати брата додому. Він би зробив те саме для мене".
Багато людей приходять до місцевої церкви. Туди доправили й одну зі знахідок на "Коста Конкордії" - раку з судової каплички. Всередині священик знайшов хліб, який використовують під час причащання.
Лоренцо Паскотті, священик: "Ми знайшли дуже важливі з релігійної точки зору предмети. У них є присутність Бога. Думаю, буде правильним, якщо ми зберігатимемо ці речі, і роздамо вірянам хліб - це прекрасний знак духовного єднання".
Поки одні постраждалі шукають підтримки в релігії, інші виявили неабияку практичність і подали позови проти компанії-перевізника. Шестеро американців вимагають від "Коста Крочере" 460 мільйонів доларів за моральні збитки та втрачені речі. Ще 100 мільйонів хоче отримати один із членів екіпажу. Сама ж компанія виступила з зустрічною пропозицією - виплатити 11 тисяч євро. Юристи прогнозують - судові слухання, найімовірніше, триватимуть місяці, якщо не роки.
Нагадаємо, круїзний лайнер "Коста Конкордія" налетів на підводну скелю 13 січня. На борту перебували понад 4 тисячі людей. 17-ро - загинули. В аварії звинувачують капітана судна.
Марина Кафтан, 5 канал.