Лайнер "Коста Конкордія" ремонтуватимуть майже рік

  Ремонт затонулого судна "Коста Конкордія" триватиме майже рік. Поки що фахівці не визначилися ані з планом робіт, ані з тим, яка компанія їх виконуватиме. Рятувальники, які лишаються на місці аварії, продовжують шукати зниклих безвісти та намагаються поступово відкачувати паливо. Таким чином сподіваються уникнути екологічної катастрофи.

  Майже рік напівзатонуле судно "Коста Конкордія" лишатиметься біля берегів італійської Тоскани. Фахівці підрахували - на його підняття знадобиться від 7 до 10 місяців. Лише щоби знайти компанії, які здатні виконату складну роботу, потрібно щонайменше вісім тижнів. Єдиної думки щодо того, розбирати корабель на місці чи буксирувати у док - поки що немає. Найважливішим завданням зараз є відкачування пального. Його у трюмах - майже дві з половиною тисячі тонн. Досі не припиняється й пошук зниклих безвісти.

  Франко Габріелі, голова агенції з цивільної оборони: "Ми могли б зупинити пошуки ще кілька днів тому, оскільки надії знайти вцілілих немає. Але продовжимо їх за першої ж нагоди, тому що нашим моральним обов`язком є передати тіла всіх загиблих їхнім родичам".

  Рятувальники, попри погані погодні умови та небезпеку зсуву судна, продовжують пошуки. Переривають - тільки за загрози їхньому життю. Водолази поступово проходять нові каюти. Зниклими безвісти вважаються 15-ро людей. Ще одне тіло, знайдене на лайнері, поки що не упізнали. Рідні зниклих лишаються на острові Джильйо. Дехто ще сподівається на диво, інші - просто хочуть забрати тіла додому.

  Кевін Ребелло, брат зниклого Рассела Ребелло: "Завжди можна сподіватися на диво. Знаєте, різне трапляється. Там, під водою, може бути дуже складна ситуація, але я все одно сподіваюся. Що б там не було. Зрештою, я просто хочу забрати брата додому. Він би зробив те саме для мене".

  Багато людей приходять до місцевої церкви. Туди доправили й одну зі знахідок на "Коста Конкордії" - раку з судової каплички. Всередині священик знайшов хліб, який використовують під час причащання.

  Лоренцо Паскотті, священик: "Ми знайшли дуже важливі з релігійної точки зору предмети. У них є присутність Бога. Думаю, буде правильним, якщо ми зберігатимемо ці речі, і роздамо вірянам хліб - це прекрасний знак духовного єднання".

  Поки одні постраждалі шукають підтримки в релігії, інші виявили неабияку практичність і подали позови проти компанії-перевізника. Шестеро американців вимагають від "Коста Крочере" 460 мільйонів доларів за моральні збитки та втрачені речі. Ще 100 мільйонів хоче отримати один із членів екіпажу. Сама ж компанія виступила з зустрічною пропозицією - виплатити 11 тисяч євро. Юристи прогнозують - судові слухання, найімовірніше, триватимуть місяці, якщо не роки.

  Нагадаємо, круїзний лайнер "Коста Конкордія" налетів на підводну скелю 13 січня. На борту перебували понад 4 тисячі людей. 17-ро - загинули. В аварії звинувачують капітана судна.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Китай бореться з наслідками екологічної катастрофи у місті Лючжоу
  Наступний матеріал
  У Таїланді пройшли благодійні перегони на ліжках
  Теги: