Китай продемонстрував олімпійське селище (РОЗШИРЕНО)

  Диво-містечко для атлетів, які приїдуть на літню олімпіаду-2008 у Пекіні, продемонстрували китайці. Воно розташоване неподалік двох головних майданчиків заходу – новозбудованого стадіону "Пташине гніздо" та комплексу "Водяний Куб".
  Містечко складається з 22-х шестиповерхових будівель та 20-и дев’ятиповерхових. Поселення радше компактне та функціональне, аніж мальовниче. Фасади - з сірої цегли, оздоблення - з чорного мармуру, темної деревини та білого каменю. На території комплексу є ресторани, лікарня, бібліотека, басейни, тенісні корти, магазини та кав’ярні. Очікують, що на час проведення ігор, у містечку мешкатимуть близько 16 тисяч спортсменів та офіційних осіб. Після проведення Олімпіади містечко перетворять на житловий масив.

  Денг Япінг, заступник директора Олімпійського містечка: "Під час розробки проекту містечка ми передбачили просто все. Ми готові до будь-яких подій та несподіванок, і зможемо залагодити будь-яку проблему".

  Організаційний комітет Пекінських олімпійських ігор представив також зменшену копію Олімпійського вогню-2008. 200 тисяч таких копій виготовили зі сталі, яка залишилася після побудови Пекінського національного стадіону, який назвали "Пташине гніздо". Олімпійський комітет уперше дозволив продавати копії вогню на сувеніри. Висота міні-копії - 29 сантиметрів. Ця цифра символізує 29-ті Олімпійські ігри. Кожний смолоскип позначено колекційним номером, а коштуватиме він близько чотирьохсот доларів.

  Ванг Ю, заступник директора організаційного комітету: "Пекінський Олімпійський вогонь містить багато традиційних китайських елементів. Це чудове поєднання традиційної китайської цивілізації та сучасного олімпійського духу. Я вірю, що він пронесе дружбу через 5 континентів і підніметься на вершину світу - гору Еверест".

  Підготовчі та будівельни роботи в Пекіні вже близькі до завершення, але тепер китайські чиновники переймаються екологією. Вони обіцяють, що Пекін на час Олімпіади стане зеленим містом. Олімпійське містечко вже збудували за найвищими екологічними стандартами: помешкання обладнали сонячними обігрівачами та водозберігаючими технологіями. Тепер на черзі обмеження шкідливих викидів від автомобільного руху. Сподіваються, що зменшення смогу матиме вплив навіть на пекінську погоду.

  Тетяна Олійник, Дзвіна Погребенник, 5 канал
  Попередній матеріал
  Мелітополець украв тепловоз заради своєї коханої (РЕПОРТАЖ)
  Наступний матеріал
  Тимошенко взяла участь у конференції "Жінки: стабілізуючи небезпечний світ"
  Теги:
  Loading...