Китай перетворюється на найпотужніший інтернет-ринок світу

  Інтернет-шопінг стає улюбленою розвагою китайців. За прогнозами аналітиків, саме Піднебесна найближчим часом стане найбільшим онлайн-ринком, перехопивши пальму першості в американців.

  Попри те, що Різдво не є традиційним китайським святом, у святкові дні вітрини пекінських магазинів перетворюються на справжні виставки прикрас і подарунків. Утім, дедалі більше китайців заходять у крамниці лише щоби помилуватися і прицінитися. Витягати гаманці – не поспішають. Кажуть – купувати зручніше та вигідніше через інтернет.

  Жань Вей, мешканець Пекіна: "Перед святами я завжди витрачаю більше грошей онлайн. Адже треба підготувати подарунки для родини і друзів. А робити це через інтернет – найзручніше, адже можна порівняти пропозиції від різних продавців і обрати найкращу ціну".

  Інтернетом у країні натепер користуються близько семисот мільйонів людей. Бостонська консалтингова група прогнозує – до 2015-го кількість онлайн-покупців у Китаї сягне трьохсот двадцяти дев`яти мільйонів. А це означає, що Піднебесна перетвориться на найпотужніший  інтернет-ринок світу з обігом у понад 300 мільярдів доларів щороку. Поки що, за статистикою, найбільше товарів через інтернет купують американці. Але фахівці твердять: це ненадовго.

  Донь Лю, представник онлайн-крамниці: "По-перше, число користувачів інтернету у Китаї швидко зростає. По-друге, онлайн-ціни зазвичай нижчі, тож люди можуть підібрати оптимальне співвідношення ціни та якості. А третя причина – це зручність. Не треба штовхатися у заторах чи виходити на вулицю у погану погоду – усі обрані товари доправляють покупцям просто до дверей".

  Утім, власники традиційних китайських крамниць запевняють: навіть за нинішнього тотального захоплення інтернет-покупками, вони без діла не залишаться. Попри те, що придбати через мережу можна чи не всеіноді варто оцінити товар на власні очі. А щоби привабити покупців – у святкові дні крамниці пропонують спеціальні знижки.

  Лю Бінь, мешканець Пекіна: "Одяг краще купувати лише після примірки – коли переконаєшся, що обраний колір та стиль до лиця. Придбати вбрання онлайн, звісно, також можна, але наосліп. Ні якість товару, ні те, чи пасує він вам – через інтернет не визначиш".

  Гуо Жіяньян, мешканець Пекіна: "Електроніку я збираюся купувати через мережу – в онлайн-магазинах ціни нижчі, а отже я зможу собі дозволити більше покупок. З іншого боку, у звичайних супермаркетах у святковий період дуже часто бувають спеціальні знижки".

  Зараз для китайських онлайн-продавців – гаряча пора. Адже після святкування "західного" Різдва, попереду ще традиційний китайський Новий рік – його відзначатимуть у січні. А потому люди почнуть готуватися до дня святого Валентина – ще одного свята, що прийшло з Європи, але набуло популярності і в Азії. Тож найближчими місяцями – інтернет-крамниці планують привабити тисячі нових клієнтів.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Японські підприємці почали перший робочий день року традиційною молитвою
  Наступний матеріал
  Аргентинці прийшли підтримати Крістіну Фернандес під час операції
  Теги: