Курс єгипетського фунта впав

  Готувати конститиційні зміни доручив єгипетський Президент своєму заступнику Омару Сулейману. Зокрема може бути обмежений термін повноважень глави держави. Нові правила підготують до виборів, запланованих на вересень цього року. Хосні Мубурак обіцяє не брати в них участі і передати владу обраному президенту. Також він пообіцяв не переслідувати учасників акцій протесту і розслідувати зіткнення, в результаті яких загиунло, за даними "Хюман Райтс" до 300 осіб.

  Фінансові збитки за два тижні заворушень у Єгипті сягнули 4-х з половиною мільярдів доларів. Курс єгипетського фунта впав. Біржа залишиться закритою до неділі. Банки ж - потроху відкривають. У касах та біля банкоматів - черги, люди намагаються отримати гроші. У фінзакладах - запровадили обмеження на суму готівки, яку можна отримати. Працівники фінансових установ працюють понаднормово. 

  Ехсан Салах ель Дін, директор центрального відділення нацбанку Єгипту: "Поки що діє обмеження на видачу готівки приватним особам - до 50 тисяч фунтів та до 10 тисяч доларів. Для компаній - таких обмежень немає. Якщо їм потрібно виплатити навіть 10 мільйонів фунтів зарплати - ми надамо ці кошти".

  Президент Єгипту Хосні Мубарак зустрівся з міністром закордонних справ Об`єднаних Арабських Еміратів. Це - перший офіційний візит представника іншої держави до Єгипту з початку заворушень. Високопосадовці обговорювали перспективи подальшого розвитку країни. Мубарак вдається й до інших заходів поліпшення ситуації. У вівторок президент підписав указ про створення урядом комітету, який розробить зміни до Конституції. Зокрема, окреслить чіткі правила передачі президентської влади й визначить термін правління президента. Цю ініціативу Мубарака - у телезверненні озвучив віце-президент. Також він переказав і обіцянку глави держави про те, що учасникам заворушень - репресії не загрожують. 

  Омар Сулейман, віце-президент Єгипту: "Президент наголосив, що молодь Єгипту заслуговує на повагу. Він заборонив переслідування та репресії, аджЕ молодь має право на власну думку та вільне волевиявлення".

  Тривають і перемови глави держави з опозицією. Поки що вирішальних домовленостей не досягли. Радикальне ісламістське угруповання "Брати-мусульмани" - погрожує зупинити переговори, якщо президент негайно не залишить посаду. Але Хосні Мубарак - збирається залишатися в своєму кріслі до вересня. І обіцяє не брати участі у наступних виборах.
   
  "5 канал"

  Попередній матеріал
  У Греції страйкують лікарі
  Наступний матеріал
  Четверту добу триває збройний конфлікт за храм на кордоні Таїланду та Камбоджі
  Теги: