Четверту добу триває збройний конфлікт за храм на кордоні Таїланду та Камбоджі

  Четверту добу триває збройний конфлікт за храм на кордоні Таїланду та Камбоджі. Обидві сторони - застосовують важку артилерію та кулемети. 5-ро людей загинули. 25 тисяч - евакуйовані з прилеглих районів.
  Обидві країни - звинувачують одна одну в провокаціях. Камбоджа звернулася до Ради безпеки ООН із проханням про допомогу в створенні буферної зони в районі храму Преах Віхеар. Таїланд - надіслав до Ради безпеки лист, у якому звинуватив Камбоджу в розпалюванні ворожнечі. Офіційно храм Преах Віхеар, занесений до списку культурного надбання ЮНЕСКО, належить Камбоджі. Таке рішення ухвалив Міжнародний суд ще півстоліття тому. Але чіткого кордону в цьому місці - немає, тож Таїланд вважає храм - своїм.

  Хан Сен, прем`єр-міністр Камбоджі: "Ми не можемо порозумітися з Таїландом. Тож маємо звернутися до регіональної організації, наприклад, АСЕАН, або повернутися до Міжнародного суду в Нідерландах для роз`яснення його вердикту від 1962го року".

  Панітан Ваттанайягорн, речник уряду Таїланду: "Ми вважаємо, що ця проблема стосується тільки Таїланду й Камбоджі. Думаю, ми зможемо дійти компромісу. Утім, ми вдячні міжнародній спільноті за участь і прислухатимемося до порад".

  Попередній матеріал
  Курс єгипетського фунта впав
  Наступний матеріал
  Столиця України може розширити свої межі за рахунок обласних земель
  Теги: