Криза у Конго. Ситуація станом на 03.11.08 (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)

  Послабити обмеження на застосування сили миротворцями у Демократичній Республіці Конго, вимагає міністр закордонних справ Франції Бернар Кушнер. Нинішній контингент, хоча й є найбільшим за чисельністю серед усіх країн світу, не може виконати ані наступальних, ані оборонних дій. Вояки зв`язані суворими правилами поведінки у подібних операціях. Бої між ворогуючими племенами - опозиційними тутсі і провладними хуту загострилися понад тиждень тому. Біженцями стали майже мільйон осіб. Сьогодні неспокійний регіон прибув перший вантаж з гуманітарною допомогою.
  Медикаменти і таблетки для очищення води - головна складова гуманітарного вантажу, який привезли у понеділок у табори біженців на сході Конго - колишнього Заїру. Це перша гуманітарна допомога людям від часу загострення збройного конфлікту. Харчі обіцяють доправити у четвер. Колони автівок ООН, що везли дорогоцінний вантаж, проїхали крізь дві воюючі армії. Навіть бунтівний генерал Нкунда пропустив допомогу, співчуваючи біженцям.

  Франсіс Наквафіо, помічник головного командувача ООН з гуманітарних питань: "Треба негайно оцінити ситуацію, що склалася тут і розробити спеціальну програму допомоги людям, що залишилися просто неба. Тим, які залишилися тут і тим, які втекли і повернулися. Ми розпочнемо роботу негайно".

  Ситуація у Конго буде лише загострюватись, якщо ворогуючі лідери не сядуть за стіл переговорів. Про це заявили міністри Франції та Великої Британії, котрі відвідали гарячу точку задля врегулювання кризи. Бернар Кушнер та Девід Мілібенд поспілкувалися з президентами Конго і сусідньої Руанди. Руандійські бойовики з племені тутсі, начебто, також беруть участь у бойових діях у Конго. Вони виступають проти провладних вояків етнічної групи хуту. До мирних переговорів генерала Нкунду, що очолює повстанців, - не запросили. Генерал зі свого боку вимагає перемов і погрожує військовим переворотом. Для мешканців країни це може стати справжньою катастрофою.

  Бернар Кушнер, міністр закордонних справ Франції: "Гуманітарна ситуація у Конго страхітлива, і жодних зрушень на краще - немає. Кількість біженців у Північному Ківо та кількох інших районах коливається від одного до півтора мільйона осіб. Їхнє становище - надзвичайно скрутне. Ми з британським міністром закордонних справ поїхали в один табір, де я особисто був раніше вже 5 разів. Це - один з найліпше забезпечених таборІв, але й там ситуація доволі страхітлива".

  Зрештою європейські міністри домовилися з африканськими лідерами провести регіональний саміт, щоби нарешті досягти згоди. Якщо криза у Конго найближчим часом не спаде, то розгортання конфлікту може обернутися катастрофою для усієї Центральної Африки.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (6.64Мб)
  Попередній матеріал
  Богдан Ступка отримав приз за кращу чоловічу роль на Римському кінофестивалі
  Наступний матеріал
  До початку виборів у США залишилися лічені години (РЕПОРТАЖ)
  Теги:
  Loading...