До початку виборів у США залишилися лічені години (РЕПОРТАЖ)

  У вівторок Америка обиратиме свого 44-го президента. Ці перегони вже визнали найдорожчими за всю історію США. За голоси виборців Барак Обама і Джон МакКейн змагаються й досі. Барак Обама готується до останнього мітингу у штаті Вірджинія. А Джон МакКейн завершить агітацію у рідному штаті Арізона. Перша виборча дльниця відкриється о шостій п`ятдесят ранку за Києвом.

  Напередодні голосування кандидати зосередили увагу на тих штатах, де настрої виборців розподілялися приблизно порівну між Бараком Обамою і Джоном МакКейном. Втім, за кілька годин до початку перегонів, соціологи дали надію прихильникам демократа. Саме Обамі, згідно з опитуваннями, належатиме лідерство у шести з восьми спірних штатів. Втім, Барак Обама не спочив на лаврах, і так само, як і Джон МакКейн не скидає обертів.

  Барак Обама, кандидат у президенти від демократів: "Не припускайте навіть на хвилину, що  владу у будь-чому можна здобути без боротьби. Ви переконаєтесь у цьому і тут, у Флориді, і у цілій країні. Ми завжди повинні працювати так, наче від цього залежить наше майбутнє. Флоридо, прийшов час змін! Ідіть і проголосуйте. Обіцяю Вам, якщо Ви будете зі мною, я виграю не лише у Флориді, я виграю і у цілій Америці. І ми разом з Вами змінимо не лише Америку - ми змінимо цілий світ!".

  Джон МакКейн, кандидат у президенти від республіканців: "Я Американець, і мій вибір - боротьба. Не здавайтесь, будьте сильними. Боріться за новий напрямок розвитку нашої країни. Боріться за те, щоб знищити хаос корупції, зупинити чвари і надмірну самовпевненість у Вашингтоні. Боріться за те, щоб вивести нашу економіку з кризи. Боріться за майбутнє наших дітей. Боріться і не здавайтесь. Ми ніколи не ховаємось від історії - ми її творимо! Давайте виграємо ці вибори".

  День виборів - 4-те листопада, стане хивлюючим для сотень тисяч американців, котрі живуть далеко від батьківщини і голосуватимуть у різних куточках світу. Так, у Косово - самопроголошеному сербському краї, обиратимуть президента США дві тисячі людей. Більшість з них - американські солдати у складі миротворчого контингенту. Цей день відзначив прем`єр краю. Хашим Тачі подякував Білому Дому за підтримку незалежності Косова і забезпечення миру в регіоні.

  Хашим Тачі, прем`єр-міністр Косова: "Я переконаний, і ми не раз чули запевнення, що Сполучені Штати будуть лише поглиблювати співпрацю з Приштиною. Я пишаюся, що стою на чолі уряду країни, що є найбільш проамериканською нацією в нашому регіоні, у Європі і у цілому світі".

  Джон Мітчел, американський солдат, що служить у Косові: "Безумовно, кожні вибори президента завжди викликають чималий інтерес. А ці - особливо. Ми маємо і жінку - кандидата у віце-президенти, і кандидата у президенти - афроамериканця. Так чи інакше ці вибори стануть історичною подією".

  Історичною подією вибори 44-го президента США стали вже. Вони найдорожчі перегони за усю історію Білого Дому. На передвиборну кампанію кандидати витратили два з половиною мільярди доларів. Ще один рекорд, прогнозують аналітики, встановить явка. Вона може стати найвищою за півстоліття, якщо на виборчі дільниці прийдуть, як прогнозовано, 130 мільйонів американців.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.86Мб)
  Попередній матеріал
  Криза у Конго. Ситуація станом на 03.11.08 (РЕПОРТАЖ, ВІДЕО)
  Наступний матеріал
  Турчинов закликав Президента покласти край зловживанням губернаторів
  Теги:
  Loading...