владімір путін
владімір путін Shutterstock

Кремль погрожує США розміщенням ядерної зброї біля Вашингтона – NYT

  Читайте по-русски
  Господар Кремля вимагає, щоб усю ядерну зброю США було виведено з Європи

  Росія погрожує розмістити ядерну зброю ближче до материкової частини США, що скоротить час на фіксацію загрози та протидію їй лише до п'яти хвилин. Це може призвести до конфронтації рівня Карибської кризи 1962 р., коли світ був найближчим до ядерної війни, пише "Ліга.нет" із посиланням на The New York Times.

  "Російський лідер неодноразово попереджав минулого року, що, якщо Захід переступить "червону лінію", яка постійно змінюється і, на думку Путіна, загрожує безпеці Росії, він накаже відповісти несподіваним чином", – пише видання.

  Господар Кремля вимагає, щоб усю ядерну зброю США було виведено з Європи, кажуть журналісти. Путін заявляє, що через цю зброю на континенті він відчуває загрозу, "хоча типи та місце цієї зброї не змінювалися роками", зазначають у NYT.

  Як пише "Ліга", кілька днів тому в Женеві російські дипломати натякали, що Москва готова розмістити "певні системи озброєнь у певних місцях". Це збіглося з оцінками американської розвідки, що Росія може розглядати можливість розгортання нових ядерних озброєнь, можливо, тактичної ядерної зброї.

  У листопаді Путін припустив, що РФ може розмістити гіперзвукові ракети підводного базування поблизу Вашингтона, хоча президент США Джо Байден його заспокоював, що НАТО не планує розміщувати ударні наступальні системи в Україні, нагадує видання.

  "З початку року в нашому арсеналі буде нова ракета морського базування – гіперзвукова. Час польоту до тих, хто віддає накази, також становитиме п'ять хвилин", – говорив російський президент, маючи на увазі столицю США.

  У статті розмірковують, що все це може бути блефом і "частиною кремлівської кампанії залякування та способом нагадати президенту Байдену, що, хоча він хоче зосередити увагу Америки на конкуренції та відносинах із Китаєм, Путін все ще здатний викликати величезні потрясіння".

  Американські чиновники кажуть, що поки що не бачать кроків щодо переміщення ядерної зброї в цьому плані, зазначає NYT.

  Крім того, раніше Росія погрожувала розміщенням ядерної зброї у Білорусі, якщо НАТО відмовиться обговорювати її вимоги щодо безпеки.

  Попередній матеріал
  Facebook заблокував офіційну сторінку, створену МЗС РФ, через порушення "гарантій безпеки" – подробиці
  Наступний матеріал
  У лютому на Львівщині відбудуться військові тренування за стандартами НАТО
  Loading...