Косово святкує першу річницю незалежності

  Косовські албанці почали святкувати першу річницю незалежності від Сербії. Головні заходи заплановані у столиці краю - Приштині. Опівдні парламент збереться на урочисте засідання. Після цього у Косово почнеться масова "Хода у незалежність". Увечері мешканці найбільших міст побачать феєрверк. На всі святкування витратять понад 150 тисяч євро.

  Досвітніми святкуванням та вуличним гулянням рівно рік тому косовари зустрічали свою незалежність. Сербське населення краю цей день бойкотувало. Натомість албанці Косова під стінами парламенту з нетерпінням чекали, поки парламент ухвалить декларацію про проголошення незалежності краю від Сербії.

  Через місяць незалежність Косова виглядала так: спалені авта, взята штурмом будівля суду у Косовській Мітровіці та - фотографія українського поліцейського-миротворця, який загинув під час штурму. Ще два десятки українців були поранені. І хоча саме вони захищали малочисельну сербську громаду у цьому албанському краї, 26-річного Ігоря Кіналя вбила граната саме сербського екстреміста. Такий наслідок збройних конфліктів на Балканах, пам"яті про етнічні чистки та взаємного озлобнення. Косовські серби - як і вся Сербія - досі не змирилися з незалежністю Косова. Але березневого спалаху насилля більше не повторилося. Самі ж косовари вважають: незалежність -це звичайно, добре, але проблем у них не поменшало.

  Одностороннє проголошення незалежності Косова ще рік тому стало серйозним прецедентом зі значними наслідками у цілому світі. Адже вперше за півстоліття регіон вийшов зі складу держави без її згоди. Тому багато країн досі не визнали Косова - ті, які й самі мають потенційні територіальні проблеми. Зокрема, це Україна, Іспанія, Індія та Росія. Водночас понад сорок держав привітали Пріштину з незалежністю.

  Агім Бажрактарі, албанець, що живе у Австрії: "Я приїхав на батьківщину, щоби відзначити першу річницю нашої незалежності. Рік тому я також повернувся додому з Австрії, де я працюю та живу. Ми святкували та танцювали на цьому самому місці!!!"

  Борис Тадич, президент Сербії: "За цей рік, поки албанці святкували, косівські серби переживали велике горе. Так само, як і решта Сербії. Але нині ми набагато сильніші! Ми маємо велику надію на рішення міжнародного суду. Нехай він визначить, чи має Косово юридичне право на незалежність".

  Див. також:
  17.02.2008 18:02 Провінція Косово проголосила незалежність

  Попередній матеріал
  У Чехії зіткнулися 2 пасажирські потяги - 43 поранених
  Наступний матеріал
  Міністра фінансів Японії звинувачують у пияцтві
  Теги:
  Loading...