Косово стане незалежним 17 лютого?

  Косово стане незалежним у неділю. О шостій вечора за Києвом парламент краю проголосить незалежність. Депутати вже затвердили резолюцію, яка дозволяє ухвалити весь пакет законів про незалежність упродовж доби.

  Напередодні на терміновому засіданні Ради безпеки ООН, ініційованому Сербією, лише п’ятеро з п’ятнадцяти членів підтримали ідею відділення краю. Втім, косовари вже активно готуються до цієї події.

  Однак Сербія категорично проти самопроголошення. В цьому їх активно підтримує Росія. Офіційна Москва не може завадити проголошенню незалежності краю, але як постійний член Ради безпеки ООН, може блокувати визнання незалежності цією організацією.

  Проголошення державності Косова було головним пунктом передвиборної кампанії новообраного прем’єра краю Хашима Тачі. А новообраний президент Сербії Борис Тадич заприсягнув не допустити відділення Косова. Складаючи присягу перед депутатами сербського парламенту, він пообіцяв зберегти суверенітет і цілісність Сербської республіки, включно з її складовою - Косівським краєм.

  Попередній матеріал
  П`ятий день тривають безлади у Копенгагені
  Наступний матеріал
  На місці Танкового заводу не будуватимуть стадіон для Євро-2012
  Теги:
  Loading...