wsj.com

Уряд Колумбії домовився про мир з "Тимошенко"

  Лідер колумбійського повстанського угрупування "Революційні збройні сили Колумбії" (ФАРК) Тимолеон Хіменес, що має прізвисько "Тимошенко", підписав мирну угоду з владою Колумбії, яка має покласти край найдовшому збройному протистоянню у Західній півкулі

  Історичну угоду про припинення вогню підписали колумбійський уряд та повстанці лівого руху ФАРК. Зробили це у Гавані у присутності  Кубинського президента Рауля Кастро, президента Чилі Мішеля Бачелета і президента Венесуели Ніколаса Мадуро, а також представників Норвегії, Домініканської Республіки, Сальвадору, США і ЄС.

  Оголошення про підписання перемир'я зробили лідер ліворадикальних повстанців Родріго Лондоньо Ечеверрі (також відомим як "Тимошенко") і президент Колумбії Хуан Мануель Сантос.

  Експерти вважають, що документ може наблизити цілковите завершення конфлікту, який триває вже понад півстоліття. Угода визначає коли саме сторони мають скласти зброю і гарантії безпеки партизанів після роззброєння.

  Переговори про мир тривали упродовж трьох років. Колумбійський конфлікт, через який загинули 220 тисяч людей, є найдовшим збройним протистоянням у Західній півкулі.

  Попередній матеріал
  У Києві на зупинці знайшли вибухівку
  Наступний матеріал
  На подолання вірусу в Ізмаїлі потрібно 5 млн грн

  Заручників звільнило ультраліве колумбійське угруповання ФАРК

  З полону ФАРК визволено колишню кандидатку в президенти Колумбії

  Революціонери з ФАРКу розповіли про свій полон