Кількість загиблих через землетрус у Туреччині зросла до 10 осіб

  До десяти зросла кількість загиблих внаслідок землетрусу в Туреччині. Збільшилася й кількість врятованих - їх уже 29. Живих шукають за допомогою собак і мобільних телефонів. Новий землетрус стався напередодні ввечері. Більше двох тижнів тому від потужнішого землетрусу загинуло понад 6 сотень людей. Тисячі - залишилися просто неба.

  Обурені й виснажені кількома землетрусами мешканці міста Ван вийшли на демонстрацію. Люди вимагають відставки мера. Його звинувачують у недбальстві. Завалений напередодні готель мав тріщини ще після першого поштовху наприкінці жовтня. Якби його зачинили - жертв під час нового землетрусу можна було уникнути. Спроба заступника прем`єр-міністра Туреччини Башира Аталая звернутися до протестувальників лише розлютила натовп. Поліція - розганяла мітингувальників перцевим спреєм та кийками.

  Протести не перервали рятувальних робіт. З-під завалів досі дістають живих людей - здебільшого іноземних волонтерів та місцевих журналістів. Їхні колеги кажуть - отримують з-під уламків СМС-повідомлення з проханнями допомогти.

  Ібрагім Халіль Байрам, оператор: "Ми пішли вечеряти десь по дев`ятій. За дві хвилини після того, як вийшли з готелю - відчули поштовх. З навколишніх будинків щось падало. Люди кричали, усе було вкрите пилом".

  Загалом у місті Ван - розвалилися 25 будівель. Значних жертв вдалося уникнути через те, що більшість будинків були порожніми. Їхні мешканці ще не встигли повернутися після попередніх землетрусів. Люди були лише в одному будинку та двох готелях. 

  Рятувальники не зменшують темпів пошуку. У першу добу шанси знайти людей живими - максимальні. За даними місцевої влади, під уламками можуть лишатися ще кілька десятків осіб.

  Землетрус магнітудою 5,7 стався напередодні ввечері. Він завдав менше руйнувань, ніж попередній. Сейсмологи поки що не визначилися: цей землетрус - новий, чи один із кількох сотень поштовхів після попереднього стихійного лиха.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Парламент Греції нарешті обрав нового прем`єра
  Наступний матеріал
  У Києві відкрито школу адаптації хворих з цукровим діабетом [відео]
  Теги: