У Києві відкрито школу адаптації хворих з цукровим діабетом [відео]

  Замість учителів - лікарі, замість учнів - пацієнти. Напередодні Всесвітнього дня діабету у столиці відкрили школу адаптації для хворих з таким діагнозом. За кількістю подібних освітніх закладів в Україні Київ лідирує. Натомість недужі з інших регіонів потерпають від браку інформації.

  Віниками та совками озброїлися медики. До відкриття школи діабетиків підготувалися не лише всередині поліклініки. Узялися допомагати комунальникам чепурити подвір`я.

  Ось ця школа самоконтролю для діабетиків стала чотирнадцятою у столиці. В Україні їх лише 85. І це на мільйон двісті двадцять тисяч діабетиків.

  За статистикою, навчання хворих на цукровий діабет наполовину зменшує втрату працездатності, а смертність - на третину. Першою слухачкою лекції із самоконтролю стала пенсіонерка Галина Голуб. Вона переконана: відкрилась би школа раніше, чула, бачила і ходила б краще.  

  Школа адаптації розвантажить прийом, запевняють лікарі-ендокринологи. Не треба буде кожному пацієнту розповідати про дієти та новинки лікування. Про все це недужі довідуватимуться на лекціях.

  За роботу у школі Марина Карабан отримуватиме гроші. Проте це радше виняток. У більшості вітчизняних шкіл самоконтролю ендокринологи, дієтологи та психологи читають лекції у вільний від роботи час. 

  Після ухвалення національної програми "Здоров’я 2020. Український вимір",  весь персонал таких шкіл отримуватиме зарплату - обіцяють чиновники МОЗу. А доти:  

  Саме за підтримки благодійників кількість шкіл самоконтролю в Україні зростає. Чи перейме цю естафету держава, відомо стане лише наступного року. Саме тоді Уряд має вирішити, чи виділяти гроші на всеукраїнську програму "Здоров`я 2020".

  Людмила Голоднік, Іван Головач, 5 канал


  Попередній матеріал
  Кількість загиблих через землетрус у Туреччині зросла до 10 осіб
  Наступний матеріал
  Весілля в магічний день 11-11-11 [відео]
  Теги: