Парламент Греції нарешті обрав нового прем`єра

  Досвідчений фінансист Лукас Пападемос керуватиме грецькою антикризовою коаліцією. Тимчасово призначений прем’єр намагатиметься врятувати країну від дефолту та виходу із Єврозони. За даними агенції "Ройтерз", перед тим, як прийняти призначення, Пападемос узяв письмову розписку з лідерів грецьких партій у тому, що вони підтримають заплановані реформи.

  Лукас Пападемос - фізик за першою освітою та досвідчений фінансист. У минулому - голова центрального банку Греції та віце-президент Європейського Центробанку. Він не належить до жодної партії та не виділяється харизмою на тлі своїх колег з політики. Однак, має репутацію людини справи. Нове призначення зняло тиск у грецькому суспільстві, хоча багато хто побоюється, що новий прем’єр більше допомагатиме фінустановам, ніж простим грекам.

  Громадянин Греції: "Гадаю, ці зміни на краще. З новим урядом ми нарешті зрушимо з мертвої точки".

  Георге Лакіс, громадянин Греції: "Дуже серйозна людина. Але він банкір. І зробить усе, щоб завдовольнити банки. Але я трохи сумніваюся, що він буде робити щось для людей".

  Хто працюватиме у кабміні на чолі з Пападемосом - поки що невідомо, але вже в п`ятницю новий уряд має скласти присягу. Його повноваження - тимчасові, до позачергових парламентських виборів. Вони попередньо призначені на лютий 2012-го року. До того часу Лукас Пападемос обіцяє розв`язати конфлікт з міжнародними кредиторами.  

  Лукас Пападемос, новообраний прем`єр-міністр Греції: "Грецька економіка переживає складні часи, попри всі зусилля, які докладаються. Шлях до одужання буде складним, але я впевнений - проблеми вирішуватимуться швидше та легше завдяки єдності, розумінню та розсудливості. Я переконаний - участь Греції в єврозоні є гарантією монетарної стабільності в країні та полегшить процес виходу з кризи".

  Найперше завдання нового уряду - затвердити в парламенті "ощадливу реформу", яка розвалила попередній Кабінет міністрів. Без її впровадження Греція не одержить черговий восьмимільярдний транш від міжнародних кредиторів та збанкрутує вже до середини грудня.

  Дмитро Яковенко, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  Генпрокуратура: Мельниченка розшукують щоб арештувати
  Наступний матеріал
  Кількість загиблих через землетрус у Туреччині зросла до 10 осіб
  Теги: