Кемерон відкликав депутатів із літніх канікул

  Про боротьбу з нещодавніми погромами - говоритимуть сьогодні у британському парламенті. Прем`єр-міністр Девід Кемерон - спеціально відкликав депутатів з літніх канікул, щоби обговорити нові заходи безпеки у країні.

  Тим часом ніч у Великій Британії - минула без інцидентів. Поліції вдалося встановити контроль на вулицях і не допустити нових заворушень. Винуватців погромів - судять. Вже з`явилися перші вироки.

  Вулиці Лондона та інших великих британських міст - посилено патрулюють правоохоронці. Лише у столиці за порядком наглядають 16 тисяч поліцейських. Це майже втричі більше, ніж зазвичай. Влада робить усе можливе, щоби не допустити нових погромів. Між тим суди країни - працюють цілодобово. Під час заворушень - заарештували понад тисячу людей. Більшість з них - звинувачують у пограбуваннях, підпалах та мародерстві. Доказами проти декого - є їхні фотографії з накраденим майном, розміщені у соціальних мережах. Перші вироки - вже зачитали. На винних чекає від 10 до 16 тижнів за гратами. Місцеві мешканці кажуть: цього замало.

  Мешканець Лондона: "Я вважаю, що суд мав би засудити учасників погромів до десяти років в`язниці. Нехай ці люди отримають достатньо часу, щоби усвідомити, якого лиха вони заподіяли інші".

  Тим часом у Бірмінгемі - нинішньої ночі відбулася жалобна церемонія. Вшановували пам"ять трьох молодих чоловіків. Минулої ночі вони вийшли на вулицю, щоби охороняти свої помешкання від мародерів - і загинули під колесами автівки. Водія - заарештували і будуть судити. Втім, мешканці Бірмінгема вважають винними у трагедії - насамперед правоохоронців.

  Житель Британії: "На вулицях зараз дуже багато поліцейських. Але вони з`явилися занадто пізно. Троє людей - загинули. Правоохоронці виявилися не готовими до того, що сталося. Треба, щоб влада зробила висновки і посилила безпеку на вулицях".

  Житель Британії: "Ми мирні люди, і хочемо лише спокою. Те, що сталося - не повинно було трапитись. Якби поліція тримала все під контролем з першого дня заворушень, трагедії можна було б уникнути".

  Перед владою Великої Британії - постало непросте завдання. На позачерговій сесії парламенту Девід Кемерон має переконати депутатів та країну у тому, що він контролює ситуацію, а також - у тому, що погроми виникли спонтанно. Водночас, на думку громадськості - до заворушень призвели безробіття та загальне зубожіння населення.

  Олена Хоменко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Немиря:Національні інтереси врятують Україну від занепаду
  Наступний матеріал
  Понад 20 людей загинули у Сирії під час спецоперації військових
  Теги: